Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Rybnik 19.11.2016

opublikowane: 19 lis 2016, 11:27 przez UKS Judo Mysłowice   [ zaktualizowane 20 lis 2016, 00:21 ]

X Międzynarodowy Turniej w Judo - Silesia Cup 
Rybnik 2016


    Podczas gdy część naszych zawodników walczy na turnieju w Gdyni, pięciu mysłowickich młodzików wystartowało w sobotę 19 listopada w Pucharze Śląska w Rybniku. Są to ważne dla śląskich Judoków zawody gdyż stanowią jedną z dwóch eliminacji do Kadry Śląska Młodzików w Judo.
Jak zaprezentowali się nasi sportowcy? Generalnie nieźle.

Marcin Włoka - Brązowy medal , miejsce 3 (Kat. -55Kg. 13 zawodników w kategorii)
Patryk Zdrodowski - Brązowy medal, miejsce 3 (Kat. -50Kg. 12 zawodników w kategorii)
Jakub Dziedzic - Brązowy medal, miejsce 3 (Kat. -50Kg. 12 zawodników w kategorii)
Nikodem Figlus - 5 miejsce (Kat. -38Kg. 7 zawodników w kategorii)
Bartek Kimel - niesklasyfikowany (Kat. -46Kg. 22 zawodników w kategorii)

    Cieszy nas dobry występ Marcina, który w tym roku raczej nie miał dobrej passy i nie stawał często na podium. Odczytujemy to jako dowód powrotu do formy tego zawodnika. 
    Bardzo przyzwoicie zaprezentował się również Patryk Zdrodowski. Patryk, by zdobyć brązowy medal musiał stoczyć dzisiaj pięć walk. Wygrał cztery z nich a dwie w pięknym stylu przez ippon. Mamy wiec drugi medal tego chłopca zdobyty na zawodach tej klasy. Co wiecej, Patryk oba trofea zdobył w krótkim odstepie czasu.  Jest to jasny dowód rozwoju. Na pewno w niedalekiej przyszłości  częściej bedziemy tego zawodnika oglądać na podium. 
    Kuba również potrzebował pięciu starć by dotrzeć do 3 miejsca i brązowego medalu, aż cztery z nich zakończył przed czasem zwyciężając przez ippon. Jedną walkę  przegrał przez yuko (symboliczna ale jednak porażka) z Krystianem  Szymonikiem, swoim dobrym znajomy z Gwardii Bielsko-Biała. 

Nikodem i Bartek. jako młodsi wiekiem, pojechali dzisiaj do Rybnika przede wszystkim po doświadczenia. 
Chłopcy stoczyli kilka dobrych walk, niestety nie dotarli na podium. Oceniając występ Bartka należy pamiętać, że był to jego pierwszy start po wrześniowej kontuzji pleców. 
 
Turniej zaplanowany jest na dwa dni. Oprócz dzisiejszych eliminacji młodzików, jutro (20.11.2016) walczyć będą kategorie wiekowe U10, U12, U17. (do 10 lat, do 12 lat, do 17 lat). Jak dowiedzieliśmy się od organizatora przewidywany jest start łącznie około 550 Judoków.

Zawodnicy w Rybniku startowali pod opieką Trenera Mariusza Figlusa.

           
  
               


Comments