Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Poznań 30.10.2016

opublikowane: 30 paź 2016, 11:25 przez UKS Judo Mysłowice   [ zaktualizowane 1 lis 2016, 13:58 ]
Otwarty Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych
  VIII MEMORIAŁ JIGORO KANO

Miło nam poinformować, iż nasza skromna (czteroosobowa), mysłowicka reprezentacja Judoków odnotowała dobry start w Poznaniu na Pucharze Polski Młodzików i Juniorów Młodszych. Na szczególną uwagę zasługuje sukces Alicji Gowarzewskiej, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii do 40 kg. Ala przegrała wprawdzie swoją walę (przez yuko) z aktualną Mistrzynią Polski Młodziczek - Natalią Stokłosą  lecz wygrywając wysoko wszystkie pozostałe, wyprzedziła w punktacji ogólnej Natalię w wyścigu na podium.

W turnieju wzięła udział  czwórka zawodników z Mysłowic
- Alicja Gowarzewska
- Filip Kocima
- Patryk Zdrodowski
- Jakub Dziedzic

Patryk i Kuba walczyli w licznie obsadzonych kategoriach wagowych (30 zawodników), ostatecznie oboje uplasowali się na siódmych pozycjach i zdobyli kolejne punkty do rankingu Polskiego Związku Judo. Nasz Junior Młodszy, Filip Kocima startując w kategorii do 60 kg miał najliczniejszą grupę przeciwników (33 zawodników) i  niestety nie osiągnął tym razem punktowanej pozycji.

A oto krótka historia przygotowań do zawodów:

Od dłuższego czasu niepokoiliśmy się rozwojem sytuacji i czuliśmy, że potrzebny jest nowy plan działania. Jednak doświadczenie i trenerzy podpowiadali, że potrzebny jest czas...
 ...opracowanie planu nie było proste, wymagało głębokich przemyśleń i gruntownej analizy sytuacji...
 ...należało przedyskutować i spisać szczegóły...
 ... obrać odpowiedni kierunek działania....
 ...wyjaśnić strategię drużynie....
 ...by następnie przystąpić do jej realizacji.
Treningi nie były łatwe i czasem ciężko było ustać na macie.
Najmłodsi zawodnicy w chwilach zwątpienia poszukiwali wsparcia w Sile Wyższej...
 ...jednak wszyscy, bez względu na niedyspozycje z entuzjazmem przychodzili na treningi.
  Trenerzy widząc zaangażowanie zawodników nie wahali się stawać na głowie ...
 ...i nie marnowali żadnej chwili na doskonalenie technik walki swoich podopiecznych.
W konsekwencji wracamy z Poznania ze złotem i nowymi punktami w klasyfikacji Judoków.

Oczywiście to jeszcze nie koniec. To dopiero początek.
Ciąg dalszy nastąpi niebawem.

P.S. fotografie zostały dostarczone z Poznania lecz niestety są fatalnej jakości. Powód jest prosty. Zawodnicy poruszali się po macie zbyt szybko. Udało się znaleźć tylko dwa czytelne kadry, które prezentujemy na samej górze artykułu.