Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

2017.04.08 Kraków [Aktualizacja: Dodane fotografie]

opublikowane: 8 kwi 2017, 13:28 przez UKS Judo Mysłowice   [ zaktualizowane 14 kwi 2017, 06:33 ]
Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Młodszych w Ju-Jitsu

W Sobotę 08 kwietnia dziewięciu zawodników naszego klubu wystartowało w Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu w Krakowie. Nasi judocy startujący pod opieką trenera Mariusza Figlusa wywalczyli aż osiem medali. UKS "JUDO" Mysłowice w klasyfikacji klubowej uplasował się na drugim miejscu tego turnieju.

Oto szczegółowe wyniki naszych zawodników

Kategoria Fighting:

1) Nikodem Figlus - Miejsce I. Junior Młodszy kat. -37 kg.
2) Igor Kozik - Miejsce I. Junior Młodszy kat. -41 kg.
3) Jakub Smaga - Miejsce I. Junior Młodszy kat. -66 kg.
4) Jakub Dziedzic - Miejsce I. Junior Młodszy kat. -55kg.
5) Dominika Nowicka - Miejsce II. Senior kat. -55 kg.
6) Bartosz Kimel - Miejsce III. Junior Młodszy kat. -45 kg.
7) Piotr Zdrodowski - Miejsce III. Junior Młodszy kat. -55 kg.
8) Patryk Zdrodowski - Miejsce III. Junior Młodszy kat. -55 kg.
9) Marcin Włoka - Miejsce V. Junior Młodszy kat. -55 kg.

Kategoria Ne-waza:
1) Bartosz Kimel - Miejsce V. Junior Młodszy kat. -45kg.

Nasi judocy zdominowali podium w kategorii do 55 kg w Juniorach Młodszych. Aż trzech zawodników z Mysłowic stanęło na podium w tej kategorii.
Zwycięzcą został Jakub Dziedzic, który w walce finałowej bez większych trudności, choć w dość dramatycznych okolicznościach pokonał Krystiana Szymonika - zawodnika z Gwardii Bielsko-Biała .  Na trzecim miejscu podium stanęli bracia Patryk i Piotrek Zdrodowscy, którzy dobrze zaprezentowali się w turnieju sprawnie eliminując w walkach kolejnych przeciwników. Nieco szczęścia zabrakło Marcinowi Włoce, który zakończył zmagania na V miejscu poprzez przegraną walkę o brązowy medal turnieju.

Wielkie słowa uznania należą się trzem kolejnym naszym złotym medalistom. Nikodem, Igor i Kuba Smaga nie mieli sobie równych w swoich kategoriach wagowych wygrywali pewnie wszystkie starcia. Z tej trójki pewien niedosyt może mieć jedynie Kuba Smaga, który wygrał pojedynek finałowy w wyniku dyskwalifikacji przeciwnika zasądzonej przez sędziów za stosowanie niedozwolonych technik walki. Tu należy wspomnieć, iż zdyskwalifikowany zawodnik przegrał z Kubą w rozgrywanym niedawno w Katowicach Pucharze Śląsk Ju-Jitsu więc szanse na sportowe zwycięstwo Kuba miał niemałe.

Z występu może być dumny także Bartek Kimel. Trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski to duży sukces tego młodego sportowca a styl w jakim kończył walki sugeruje nam, iż możemy spodziewać się wkrótce kolejnych sukcesów Bartka w tym sporcie. Bartek, jako jedyny z naszego klubu, próbował również swoich sił w konkurencji Ne-waza (parter). Uzyskał tam nieco gorszy wynik. Zajął piąte miejsce przegrywając walkę o brązowy medal.

Nasza jedyna seniorka - Dominika Nowicka przywiozła z Krakowa srebrny medal i jest to chyba najcenniejsze trofeum z sobotnich mistrzostw.
Wszak seniorskie srebro waży na pewno nie mniej od juniorskiego złota.

Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy wspaniałych walk i medali Mistrzostw Polski.