Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Kraków 12.11.2016 Judo

opublikowane: 13 lis 2016, 03:23 przez UKS Judo Mysłowice   [ zaktualizowane 13 lis 2016, 12:34 ]
MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI MŁODZIKÓW
 ORAZ 
INTERNATIONAL JUDO LEAGUE 
FINAŁOWE GRAND PRIX O PUCHAR BIAŁEJ GWIAZDY DZIECI I MŁODZIKÓW   
 

   Pomimo, że grafika powyżej jest troszeczkę na wyrost
(niestety, nie potrafiłem się powstrzymać od jej umieszczenia) 😀
to faktycznie 12 Listopada 2016 roku moc była z większością naszych zawodników. 

       W tym samym dniu, w którym nasza czwórka walczyła w Pucharze Polski Ju-Jitsu, piątka mysłowickich krasnali wystartowała w finałowym turnieju serii International Jugo League w hali Towarzystwa Sportowego WISŁA w Krakowie. 
    W godzinach popołudniowych na tej samej hali walczyli również mysłowiccy młodzicy w ramach Pucharu Polski  zdobywając kolejne punkty do ogólnopolskiego rankingu zawodników Judo. 

Ale po kolei i od początku....
 

International Judo League - Dzieci

    W sobotni, krakowski, mglisty poranek (a może to krakowski smok.... lub co bardziej prawdopodobne smog) w czasie gdy większość z nas wygrzewała się w łóżkach, najmłodsi judocy rozgrzewali się przed turniejowymi walkami na matach TS Wisła. Ambicja, doping rodziców i kibiców, no i przede wszystkim dobre przygotowanie maluchów pozwoliły przywieźć do Mysłowic z tej wymagającej imprezy sportowej  4 medale.

Oto szczegółowe wyniki: 

Olaf Figlus  - miejsce pierwsze, złoty medal 
Wiktor Witek - miejsce drugie, srebrny  medal
Iga Frosztęga - miejsce drugiesrebrny  medal
Filip Cygan - miejsce trzecie, brązowy medal
Sandra Szałkiewicz - miejsce piąte

Jedynie najmniej doświadczona Sandra wróciła bez trofeum ale i tak jesteśmy z dumni z jej walecznej i sportowej postawy.

Na specjalne uznanie zasługuje Filip, który wystartował w wyższej kategorii wiekowej i wagowej (U11 - 27Kg) niż wynikałoby to z  jego obecnej wagi i wieku. 
Umiejętności Filipa okazały się wystarczające by stanąć na najniższym stopniu podium tej kategorii, a niektóre walki przegrywał jedynie minimalnie ustępując rywalom.

 
(Na fotografii) Mysłowicka Reprezentacja Krasnali na krakowskim turnieju (Kraków 2016)


  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z turnieju 


Międzynarodowy Puchar Polski - Młodzicy 

    Jak już wspomniano powyżej po południu tego samego dnia w tej samej hali sportowej odbył się turniej pucharowy dla młodzików. Na zawody przyjechało około 200 judoków z całej Polski w wieku 13 i 14 lat,  by walczyć o medale a może nawet bardziej niż  o medale, o punkty w klasyfikacji ogólnokrajowej  Polskiego Związku Judo. 
    Na te zawody UKS JUDO Mysłowice wysłał czterech zawodników, którzy przywieźli do klubu 2 medale, jeden złoty i jeden srebrny.

A oto szczegółowe wyniki:

    Alicja Gowarzewska - pierwsze miejsce - złoto (kat. do 40 kg)
    Jakub Dziedzic - drugie miejsce - srebro (kat. do 50 kg)
    Marcin Włoka - odpadł w repasażach (kat. do 55 kg)
    Patryk Zdrodowski - odpadł w eliminacjach  (kat. do 50 kg)
 
    Jesteśmy szczególnie zadowoleni z sukcesu Ali, która chyba po raz pierwszy w tym roku pokonała w bezpośredniej walce swoją największa rywalkę i aktualną Mistrzynię Polski Natalie Stokłosę.  Ala zwyciężyła  Natalię przez shido. Nie jest to jeszcze miażdżące zwycięstwo ale i tak traktujemy je jako dowód rozwoju naszej zawodniczki. 
    Zadowolony z siebie może być także Kuba, który pewnie wygrywając kolejne potyczki został zatrzymany dopiero w starciu finałowym przez Krystiana Szymonika (zawodnika z Gwardii Bielsko Biała). Kuba zdobył srebrny medal nieznacznie przegrywając tą ostatnią walkę z Krystianem.
     Marcin i Patryk niestety tym razem nie zdołali przedrzeć się na podium. Trzymamy kciuki za ich starty w następnych turniejach. 

(Na fotografii) Mysłowicka Reprezentacja Młodzików na krakowskim Pucharze Polski  (Kraków 2016)


                     
(Na fotografiach) nasi medaliści z Karkowskiego Pucharu Polski
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z turnieju

   

    Największą zagadką (a może odkryciem)  sobotnich turniejów jest Mariusz Figlus - nasz trener.  Mariusz wspierał naszych Judoków w Pucharze Polski Ju-Jitsu oraz w Pucharze Polski Judo - był tu i tam jednocześnie, dwoił się a może nawet troił by odpowiednio zagrzać swoich zawodników do walki. Tego dnia moc naprawdę była z nim,  w nim, obok niego... Wszędzie gdzie był On była moc!!! Panie Trenerze, Mistrzu Bilokacji - podziwiamy i dziękujemy !!!Comments