Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

2019.06.19 Bochnia

opublikowane: 28 cze 2019, 15:47 przez Bartek D
  TURNIEJ JUDO W KOPALNI SOLI W BOCHNI 
Zwieńczeniem sezonu szkolnego 2018/2019 dla judoków był udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli, w Bochni. W dniach 15-16.06.2019, Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się na ten, tradycyjny – XXII już turniej judo, w którym brało udział ponad 400 zawodników z całej Polski i wielu krajów Europy (m.in. – Austrii, Chorwacji, Czech, Litwy, Słowacji, Ukrainy czy Węgier). 
Na 5 tatami, 250 m pod ziemią, w pięknym otoczeniu ciekawych wyrobisk, prawie 800-letniej kopalni soli, która od 6 lat zaliczona jest przez UNESCO do miejsc Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości, stawiło się Dzięwięciu Wojoników z UKS JUDO Mysłowice. W zawodach indywidualnych, nasi sportowcy po raz kolejny pokazali charakter, wolę walki i solidne przygotowanie do kolejnego, trudnego turnieju.
Złoty medal za I miejsce przywiozła z Bochni Sandra SZAŁKIEWICZ
Srebrny medal za II miejsce zdobyli: Iga FROSZTĘGA i Adam ŚLĘZAK
Brązowy medal za III miejsce zawisł na szyjach Natalii RUSIN i Haliny RYDZIKOWSKIEJ
Wysokie, VII miejsce wywalczyła dzielna Jadwiga HERMAN
Do strefy medalowej nie zakwalifikowali się, pomimo pięknych walk: Filip CYGAN, Jędrzej HERMAN i Krystian RAŚ
Ciekawą i przede wszystkim sympatyczną okolicznością do świętowania miała ekipa z Mysłowic, z powodu uhonorowania najmłodszego zawodnika turnieju – Jędrzeja HERMANA. Z tej okazji, nasz klubowy kolega wyróżniony został pamiątkową koszulką. 
Innym, miłym wydarzeniem zawodów, które dało kolejny powód do dumy i radości w obozie mysłowickich judoków był turniej drużynowy. Do tego turnieju Trener wystawił drużynę z Mysłowic wzmocnioną dwoma zawodnikami z zaprzyjaźnionego Czeskiego Cieszyna.
Drużyna w składzie: Filip CYGAN, Iga FROSZTĘGA, Matej LEDERER, Apolonia MIERVOVA, Krystian RAŚ i Sandra SZAŁKIEWICZ wywalczyła brązowy medal w tej kategorii.

Gratulujemy wspaniałych walk i sukcesów Zawodnikom oraz Trenerowi, pozdrawiamy szczególnie ciepło naszych przyjaciół z Czeskiego Cieszyna i życzymy wszystkim sportowcom oraz ich kibicom udanych wakacji oraz urlopu.
 
Comments