Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

2019.01.19 BYTOM

opublikowane: 27 sty 2019, 05:33 przez Bartek D
Alicja Janeczko -Mistrzyni Śląska Młodziczek w Judo 
oraz trzy brązowe medale Mistrzostw Śląska 2019 !!! 
        W minioną sobotę, w stolicy śląskiego judo – Bytomiu, odbyły się Mistrzostwa Śląska w judo. Na ten turniej zjeżdżają zawodnicy całego województwa – od Wisły i Cieszyna po Częstochowę. Nie mogło brakować tam oczywiście zawodników z "propably the best club in Silesia" ;-) , czyli z UKS JUDO Mysłowice. Cała Szóstka Wojowników, która udała się do Bytomia wraz trenerem Ryszardem DZIEWULSKIM wywalczyła punktowane miejsca: Mistrzynią Śląska w kategorii Młodzik została Alicja JANECZKO (IV pozycja sprzed roku). A oto pozostałe wyniku uzyskane przez reprezentantów Mysłowic

Brązowe medale za III miejsce wywalczyli:
Jakub DZIEDZIC w kat. Junior Młodszy (w zeszłym roku – VII m.);
Igor KOZIK w kat. Młodzik (obrona pozycji sprzed roku);
Piotr ZDRODOWSKI w kat. Młodzik, (VII m. w zeszłym roku);

Sandra SZAŁKIEWICZ w kat. Młodzik - miejsce V(debiutantka);
Patryk ZDRODOWSKI w kat. Junior Młodszy  0 Miejsce VII (IX m. w 2018 r).

Po pięknych walkach, Trener wyraził zadowolenie z postępów swoich zawodników. Wszyscy jego podopieczni obronili lub poprawili swoje pozycje sprzed roku. Innym powodem do radości jest fakt, że Mistrzostwa Śląska były jednocześnie II rundą eliminacji do kadry Śląska Młodzików i dwoje zawodników naszego klubu zakwalifikowało się do tej kadry: Piotr ZDRODOWSKI (I rezerwowy) i Alicja JANECZKO. Gratulujemy. Interesującym faktem Mistrzostwa Śląska był również udział trzech zawodników z Mysłowic, wychowanków klubu UKS JUDO Mysłowice, a obecnie reprezentujących klub AZS AWF Katowice.
Mistrzami Śląska w kategorii Junior Młodszy na rok 2018 zostali: Alicja GOWARZEWSKA i Filip KOCIMA. Wysoką, piątą pozycję wywalczył Marcin WŁOKA (debiutant w kategorii Junior Młodszy). 

Gratulujemy.
Comments