Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

2018.11.24-25 Malmӧ (Szwecja)

opublikowane: 28 lis 2018, 13:41 przez Bartek D   [ zaktualizowane 28 lis 2018, 14:50 ]
  Dawid Karkosz - Wicemistrz Świata Seniorów Ju-Jitsu  

Składamy serdeczne gratulacje dla Dawida Karkosza - wychowanka trenera Ryszarda Dziewulskiego i przyjaciela naszego klubu za zdobycie tytułu Wicemistrza Świata Ju-Jitsu Seniorów. Dawid wszedł w skład 37 osobowej Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Ju-Jitsu, które tego roku miały miejsce w Malmӧ w Szwecji w dniach 24-25 listopada. W grupie 42 zawodników zgłoszonych w kategorii wagowej Dawida, lepszy o niego okazał się jedynie reprezentant Francji.

Dodatkowe i nie mniejsze słowa uznania należą się Dawidowi za doskonały występ w turnieju drużynowym. Nasza reprezentacja zajęła tam drugie miejsce ulegając jedynie drużynie francuskiej. Tym samym Reprezentanci Polski, w tym oczywiście Dawid, otrzymali prawo do używania tytułu Drużynowych Wicemistrzów Świata w Ju-Jitsu.


Jesteśmy dumni z Dawida i cieszymy się, że mogliśmy pomóc temu zawodnikowi w przygotowaniach do Mistrzostw Świata. Dawid przez ostatnie miesiące trenował razem z naszymi judokami pod okiem brata i trenera Ju-Jitsu Damiana Karkosza oraz trenera Ryszarda Dziewulskiego. Nasi starsi zawodnicy wspomagali Damiana i Dawida pełniąc w treningach rolę sparingpartnerów a sami jednocześnie sporo się od nich nauczyli.  


 Medaliści Mistrzostw Świata Ju-Jitsu 2018 z Mysłowic - Wychowankowie Trenera Ryszarda Dziewulskiego


Od lewej: Trener Ryszard Dziewulski, Dawid Karkosz (Srebrny Medalista Mistrzostw Świata Seniorów 2018 w Ju-Jitsu), Alicja Gowarzewska (Złota Medalistka Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowców 2018 w Ju-Jitsu), Dominika Nowicka (Brązowa Medalistka Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowców 2018 w  Ju-Jitsu).Comments