Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

2018.04.15 Sochaczew

opublikowane: 16 kwi 2018, 11:09 przez Bartek D   [ zaktualizowane 16 kwi 2018, 12:46 ]
 Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu 
Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów. 

Niewątpliwe i niezaprzeczalnie klubowym wydarzeniem minionego weekendu były występy naszych sportowców na Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu 
w Sochaczewie. Z Mazowieckich mat wróciło do domu 3 Mistrzów Polski i jedna podwójna Vice-Mistrzyni Polski !!!.  W sumie wysłaliśmy do Sochaczewa siedmioro zawodników, zdobyli oni łącznie 7 medali. Oto szczegółowe wyniki

1) Dominika Nowicka: U21 (kat. do 55 kg) - II miejsce 
2) Dominika Nowicka: Senior (kat. do 55 kg)- II miejsce
3) Igor Kozik: U15 (kat. do 41 kg) - I miejsce
4) Piotr Zdrodowski: U15 (kat. do 60 kg) - I miejsce
5) Jakub Dziedzic: U18 (kat. do 60 kg) - I miejsce
6) Marcin Włoka: U18 (kat. do 60 kg) - III miejsce
7) Jakub Smaga: U18 (kat. do 81 kg) - III miejsce
8) Patryk Zdrodowski: U18 (kat. do 60 kg) - V miejsce

Wszyscy nasi zawodnicy startowali w formule Fighting.

Wśród naszej reprezentacji dwóch sportowców stanęło na pierwszych miejscu podium drugi raz z rzędu. Zeszłoroczny sukces powtórzyli bowiem 
Igor Kozik i Jakub Dziedzic. 

Piotr Zdrodowski, ubiegłoroczny brązowy medalista tym razem nie miał sobie równych w swojej kategorii i zdobył złoto. 

Powody do dumy ma również Marcin Włoka. Brązowy medal to pierwsze tak znaczące trofeum tego zawodnika zdobyte w Ju-Jitsu w kategorii U18. 

Oczywiście specjalną wagę ma srebro Dominiki zdobyte w kategorii Senior. Jest to potwierdzenie talentu tej zawodniczki i zeszłorocznego srebra zdobytego na Mistrzostwach Kraju w Krakowie. 

Gratulacje należą się także dla Kuby Smagi. Pierwszy start tego zawodnika na Mistrzostwach Polski w kategorii Junior zaowocował od razu brązowym medalem.  

Patryk Zdrodowski tym razem poza podium, ale na długo pozostaną nam w pamięci jego mocne walki. Wszystkie pojedynki Patryka były bardzo wyrównane i dynamiczne. Niestety przegrał walkę o brązowy medal i tym samym musiał zadowolić się V miejscem w swojej kategorii wagowej.

Dominika Nowicka pełniła tego weekendu podwójną rolę. Oprócz (udanych) startów w zawodach nasza najmłodsza trenerka była także szefową reprezentacji klubowej. To pod jej trenerskim okiem walczyli nasi chłopcy. 

Specjalne i wyjątkowe podziękowania pragniemy przekazać przyjaciołom naszych przyjaciół, czyli braciom Karkosz. Dawid i Damian wspaniale sekundowali naszej siódemce, doradzali i zagrzewali do walki z energią, której pozazdrościć mógłby nawet trener Mariusz ;-)


I na koniec....

 Klub UKS "JUDO" Mysłowice składa serdeczne podziękowanie trenerowi Ju-Jitsu, Damianowi Karkoszowi za przygotowanie naszej siódemki do Mistrzostw Polski.

A na sam koniec garść fotografii z Sochaczewa (będzie więcej) 

Comments