Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

2018.03.03 Abu Dhabi [AKTUALIZACJA 2]

opublikowane: 3 mar 2018, 10:22 przez Bartek D   [ zaktualizowane 5 mar 2018, 12:33 ]
      Ju-Jitsu World Championship. Juniors and Aspirants 01-05.03.2018
Mistrzyni Świata i Brązowa Medalistka Mistrzostw Świata z Mysłowic

Z dumą i radością informujemy, iż dwie zawodniczki naszego klubu stanęły na podium Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowców w Abu Dhabi.
Alicja Gowarzewska wywalczyła w ten weekend mistrzostwo świata w Ju-Jitsu Fighting w kat do 44 kg. a Dominika Nowicka stanęła na trzecim miejscu podium Mistrzostw Świata w Ju-Jitsu Fighting w kat do 55 kg.

Alicja Gowarzewska startując razem z Agatą Binek (z Tarnowskich Gór) zajęły także III miejsce w konkurencji DUO-SHOW U18 zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Świata.

W turnieju Mistrzostw Świata startowało 567 zawodniczek i zawodników z 37 krajów całego świata. Polskę reprezentowało 15 sportowców.
Jako kraj zajęliśmy 14 miejsce klasyfikacji medalowej. Nasi reprezentanci przywieźli do Polski 1 złoty, 3 srebrne i 6 brązowych medali.
Aż trzy z tych medali przyjadą do UKS Judo Mysłowice !!!!

P.S: Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej przypadło Rosjanom, drugie Zjednoczonym Emiratom Arabskim a trzecie Tajlandii.