Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

2017.06.30-07.02 Kowno - Litwa

opublikowane: 2 lip 2017, 06:59 przez Bartek D   [ zaktualizowane 8 lip 2017, 08:21 ]
  CADET EUROPEAN JUDO CHAMPIONSHIPS - INDIVIDUAL & TEAM
KAUNAS, LITHUANIA

W dniu dzisiejszym kończą się Mistrzostwa Europy w Judo Juniorów Młodszych w Kownie na Litwie. Jak już wcześniej informowaliśmy, na te prestiżowe zawody Polski Związek Judo powołał dwoje zawodników z Mysłowic: Filipa Kocimę i Alicję Gowarzewską.

Reprezentacja Polski zdobyła tam 2 brązowe medale (oba wywalczone przez kobiety). W konkurencji drużynowej Polska wywalczyła odpowiednio 7 miejsce w klasyfikacji mężczyzn i 5 w klasyfikacji kobiet.

Alicja Gowarzewska startowała w konkurencji indywidualnej w kat. -40 kg. W tej kategorii zgłoszono 16 zawodniczek. Niestety nie dotarła do podium. Została zatrzymana przez brązową medalistkę tych mistrzostw - reprezentantkę Czarnogóry.

Filip Kocima został powołany przez PZJ do konkurencji drużynowej, w której nasza reprezentacja zakończyła turniej na pozycji z numerem 7.

Naszym zawodnikom w Kownie towarzyszył trener Ryszard Dziewulski.

No a teraz to już wakacje na serio i dla wszystkich.......