Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

2017.05.20 Bielsko-Biała [AKTUALIZACJA]

opublikowane: 20 maj 2017, 10:18 przez UKS Judo Mysłowice   [ zaktualizowane 21 maj 2017, 10:38 ]

PUCHAR EUROPY JUNIORÓW MŁODSZYCH W JUDO - BIELSKO BIAŁA 2017.
BRĄZOWY MEDAL ALICJI GOWARZEWSKIEJ !!!

W sobotę 20 maja w Bielsku Białej w Pucharze Europy w Judo wystartowała dwójka naszych juniorów młodszych: Filip Kocima (Kat. - 60 kg.) i Alicja Gowarzewska (Kat. -40 kg.). Zwodnicy startowali pod opieką dwóch naszych trenerów Ryszarda Dziewulskiego i Mariusza Figlusa
    Sobotni start okazał się szczególnie udany dla Alicji. Ala wystartowała w grupie wagowej do 40kg  do której zgłosiło się 13 zawodniczek. Nasza Mysłowicka Judoczka wygrała wszystkie walki z wyjątkiem jednej, przedostatniej - półfinałowej gdzie uległa reprezentantce Rumunii i jednocześnie zwyciężczyni tej kategorii wagowej. W rezultacie Ala stanęła na najniższym, trzecim stopniu podium z brązowym medalem na szyi. Jest to jak dotąd największy sukces w zawodach rangi Pucharu Europy tej młodej, złotej multimedalistki mistrzostw Polski.  Filip Kocima startował w grupie 40 zawodników zgłoszonych do kategorii wagowej -60kg. Niestety pechowo przegrana pierwsza walka pogrzebała Filipowi możliwość kontynuowania sportowych zmagań w tym turnieju.

Na Puchar Europy do Bielska-Białej przyjechało 490 zawodniczek i zawodników z 25 krajów. W zawodach wzięli udział judocy z Japonii w sile 13 zawodników. Była to jedyna nieeuropejska reprezentacja na turnieju. Najliczniej reprezentowana kategoria wagowa to -66 kg. Mężczyzn. Wystartowało w niej 45 zawodników. Polskę reprezentowało 101 judoczek i judoków.

Reprezentacja Polski zajęła 12 miejsce w klasyfikacji medalowej turnieju. Nasi sportowcy zdobyli w sumie 3 brązowe medale, 3 piąte miejsca i 5 siódmych miejsc. Dla Polski medale zdobywali: Alicja Gowarzewska (-40 kg.), Aleksandra Gaj (+70 kg.) , Adam Stodolski (-73 kg.).

Pierwsze miejsce przypadło reprezentacji Rosji.  W ciągu dwóch dni turnieju (sobota i niedziela) rozegrano 639 walk na 4 matach. 425 walk zostało zakończonych przed czasem (przez Ippon).

Alicja Gowarzewska stoi na trzecim miejscu podium (pierwsza od lewej).

GRATULACJE !!!

Mamy 149 medali zdobytych w 2017 (w tym 24 medale rangi mistrzostw województwa, regionu, Polski i jeden rangi pucharu Europy)