Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

2017.05.13 Bytom

opublikowane: 13 maj 2017, 08:36 przez UKS Judo Mysłowice   [ zaktualizowane 16 maj 2017, 09:47 ]
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików. Maj 2017   


    Trzynastego maja w sobotę pięciu naszych młodzików wystartowało w jednym z najważniejszych turniejów dla tej kategorii wiekowej. - Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików. Na halę Klubu "Czarni Bytom" przyjechali najlepsi młodzicy (U15) z czterech województw: Podkarpackiego, Świętokrzyskiego, Małopolskiego i  Śląskiego. Mysłowiccy Judocy startując pod czujnym okiem Trenera Mariusza Figlusa wywalczyli 2 medale. Jeden srebrny i jeden brązowy.

Oto szczegółowe wyniki:
1) Nikodem Figlus - II (srebro) miejsce kat. do 38 kg.
2) Jakub Dziedzic - III (brąz) miejsce kat. do 55 kg.
3) Patryk Zdrodowski - V miejsce kat. do 55 kg.
4) Piotr Zdrodowski - VII miejsce kat. do 60 kg.
5) Marcin Włoka - odpadł w eliminacjach kat. do 55 kg. 

    Nikodem stoczył 3 walki w grupie 9 przeciwników (tylu zawodników wystartowało w jego kategorii). Z trzech starć jedynie ostatnia walka finałowa okazała się przegrana. W konsekwencji Nikodem wyjechał z Bytomia ze srebrnym medalem na szyi.
    Kuba walczył czterokrotnie. Wygrał trzy starcia a przegrał jedno w półfinale ze zwycięzcą swojej kategorii wagowej. W ostatnim, bratobójczym starciu pokonał klubowego kolegę - Patryka Zdrodowskiego co umożliwiło mu zajęcie trzeciej lokaty w grupie 19 zawodników zgłoszonych do kat 55 kg. 
    Patryk podobnie jak Kuba walczył cztery razy. Bez problemu wyszedł z grupy eliminacyjnej. Niestety przegrana z Kubą zatrzymała go na piątym miejscu turnieju. Bilans Patryka to dwie walki wygrane i dwie przegrane.
    Piotr wystartował w kat. do 60 kg. miał 12 przeciwników i zakończył zawody po trzech walkach (jedna wygrana) na VII pozycji. Był to debiutancki start tego zawodnika w tej kategorii wagowej. Należy podkreślić dzielną postawę Piotra, wszystkie starcia ambitnie przewalczył każąc drogo płacić za punkty swoim przeciwnikom. W Bytomiu pech prześladował Marcina Włokę. Marcin stracił szanse na wyjście z grupy przegrywając swoją pierwszą walkę przez wazari


  

Gratulujemy zawodnikom i trenerom. 

Wynik sobotnich mistrzostw powiększył naszą kolekcję medali do 143 krążków zdobytych w 2017 roku. 

Dzisiejsze trofea należą do tych najbardziej wartościowych rangi Mistrzostw Polski i Mistrzostw Województwa a tych mamy razem z dzisiejszymi 24 sztuki.
Oto szczegóły:Galeria fotograficzna z turnieju ukaże się na naszym profilu na Facebooku. 


Comments