Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

2017.05.05-06 Gorzów Wielkopolski

opublikowane: 5 maj 2017, 13:48 przez UKS Judo Mysłowice   [ zaktualizowane 21 maj 2017, 10:58 ]
XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych.
 Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w JUDO.
 
Złoty Medal Alicji Gowarzewskiej, Srebrny Medal Filipa Kocimy  !!!  
        Czwórka naszych juniorów młodszych udała się w tym tygodniu na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (OOM) w Sportach Halowych do Gorzowa Wielkopolskiego. Jest to XXIII edycja tej imprezy. W tym roku zgodnie decyzją Ministra Sportu i Turystyki organizatorem Olimpiady jest Lubuska Federacja Sportu. Impreza jest organizowana w miesiącach kwiecień - czerwiec 2017 na terenie pięciu miejscowości województwa Lubuskiego. Organizator przewiduje, że w ramach Olimpiady wystartuje około 2500 zawodniczek i zawodników w 17 dyscyplinach sportowych. Mysłowiccy Judocy startują pod opieką trenera Ryszarda Dziewulskiego. 
Turniej Judo organizowany w ramach OOM ma rangę Mistrzostw Polski Judo dla Juniorów Młodszych.    

W piątek - 05 maja startowali:
1) Filip Kocima - II miejsce w kat -60 kg (24 zawodników)
2) Bartłomiej Witkowski - odpadł w eliminacjach w kat - 60 kg (24 zawodników)
3) Wiktoria Kimel - odpadła w repasażach w kat +70 kg (12 zawodniczek) 

Pięknie zaprezentował się Filip Kocima, który koncertowo wygrywał kolejne walki turnieju a uległ jedynie zwycięzcy kategorii z klubu UKS Conrad Gdańsk. Pozwoliło mu to stanąć na drugim stopniu podium zawodów i otrzymać tytuł Wicemistrza Polski w Judo. Bardzo dobrze rozpoczął turniej Bartek Witkowski wygrywając swoją pierwszą walkę. Niestety w drugiej rundzie musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. W wyniku tej porażki Bartek zakończył start w tych zawodach na rundzie eliminacyjnej. Również Wiktoria stoczyła tego dnia dwie potyczki. Nasza jedyna startująca tego dnia zawodniczka przegrywając swoje drugie starcie zakończyła turniej w repasażach.

    W sobotę - 06 maja wystartowała nasza najlżejsza zawodniczka Alicja Gowarzewska (kat -40 kg.) Ala stoczyła dwie walki w swojej grupie eliminacyjnej i obie wygrała bez większych trudności przez IPPON. Podobny przebieg miało starcie o wejście do finału. W finale Ala spotkała swoją największą rywalkę  Natalię Stokłosę z Kokoro Łódź. Spotkanie z tą zawodniczką zakończyło się dopiero w dogrywce po rzucie, za który Ala otrzymała punkt wazari. Wygranie wszystkich walk tego turnieju pozwoliło Ali sięgnąć po tytuł Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych w Judo. 

    Na koniec musimy jeszcze wspomnieć o występie Filipa Kocimy w turnieju drużynowym Judo w ramach tegorocznego OOM. Filip gościnnie wystąpił w barwach Czarnych Bytom - największego klubu Judo na Śląsku. Drużyna Filipa uplasowała się ostatecznie na 5 miejscu przegrywając mecz o brązowy medal. 

Z XXIII edycji OOM wracamy z IV miejscem w klasyfikacji klubowej i
 DWOMA MEDALAMI MISTRZOSTW POLSKI


Gratulujemy Ali i Filipowi wspaniałych wyników.
Wielkie słowa uznania składamy na ręce trenerów: Ryszarda Dziewulskiego oraz Mariusza Figlusa za doskonałe przygotowanie zawodników. 

Walka finałowa Ali Gowarzewskiej 


Mamy już 141 medali od początku 2017 roku. 


A oto podsumowanie naszych dotychczasowych dokonań 
w zawodach rangi Mistrzostw Polski i Mistrzostw Śląska w 2017 roku.


 
Podsumowując: od początku 2017 roku powiększyliśmy naszą kolekcję o 15 medali Mistrzostw Polski i Śląska w Ju-Jitsu oraz o 7 medali Mistrzostw Polski i Śląska w Judo. 

Cztery z tych medali należą do Dominiki Nowickiej. 
Trzy do Alicji Gowarzewskiej i kolejne trzy do Wiktorii Kimel.

Comments