Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

2017.04.08 Teplice (Republika Czeska)

opublikowane: 9 kwi 2017, 10:17 przez UKS Judo Mysłowice   [ zaktualizowane 9 kwi 2017, 13:11 ]
 EUROPEAN JUDO CUP TEPLICE
(CADETS)    

    W trakcie tego kończącego się powoli weekendu miało miejsce jeszcze jedno doniosłe wydarzenie sportowe w którym nasi zawodnicy brali udział. Był to EUROPIEAN JUDO CUP organizowany w Teplicach w Republice Czeskiej. Wysłaliśmy tam dwójkę naszych reprezentantów. Judocy walczyli pod  okiem trenera Ryszarda Dziewulskiego.

Oto szczegółowe wyniki:

   Alicja Gowarzewska IX miejsce kat. -40 kg

   Filip Kocima IX miejsce kat. -60 kg


Ala bez większych problemów pokonała w pierwszej rundzie Hiszpankę Marię Parados Barbero. W drugiej rundzie turnieju przyszło się jej zmierzyć z Serbką Aną Bjelic. Niestety z tego starcia nasza juniorka młodsza nie wyszła zwycięsko. Ala walczyła dzielnie przez całą walkę. Uległa dopiero w dogrywce w 7 minucie starcia. Dalsze walki nasza Zawodniczka kontynuowała w repasażach i ostatecznie dotarła do 9 miejsca Pucharu Europy.

Filip Kocima trafił do licznej grupy 63 zawodników. Tylu bowiem judoków zgłosiło się do kategorii -60 kg. Filip walkę w pierwszej rundzie turnieju zakończył koncertowo wygrywając przez Ippon na początku drugiej minuty starcia z reprezentantem Niemiec - Achiri Malikiem. W drugiej rundzie został jednak powstrzymany przez Węgra. Kolejne walki nasz Filip toczył w repasażach. Dla Filipa start w Teplicach zakończył się również na 9 pozycji, po przegranej z reprezentantem Azerbejdżanu.

Należy podkreślić, iż w świetle wysokiego poziomu sportowego tego turnieju rozgrywanego w randze Pucharu Europy Judo, zajęcie dziewiątych lokat to bardzo przyzwoity wynik naszych zawodników. 


 Comments