Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

2017.03.25-26 Suchy Las koło Poznania

opublikowane: 26 mar 2017, 10:55 przez UKS Judo Mysłowice   [ zaktualizowane 26 mar 2017, 11:16 ]
  Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych
Suchy Las, 25-26.3.2017

Podczas gdy szczęśliwa trzynastka naszych młodszych Judoków gromiła swoich przeciwników na 3 turniejach Ju-Jitsu, starsi zawodnicy UKS "Judo" Mysłowice potwierdzali swoje sportowe kompetencje w Suchym Lesie. Tak. Jest to ten sam Suchy Las, w którym tydzień temu walczyli nasi młodzicy. Tym razem Klub wysłał tam czwórkę Judoków. Pod okiem Ryszarda Dziewulskiego wystartowali: Alicja Gowarzewska, Wiktoria Kimel, Bartłomiej Witkowski i Filip Kocima.

Oto szczegółowe wyniki naszych sportowców:
1) Alicja Gowarzewska - II miejsce kat. do 40 kg.
1) Filip Kocima - II miejsce kat. do 60kg.
2) Bartłomiej Witkowski - Odpadł w eliminacjach. kat. do 60 kg.
3) Wiktoria Kimel - Odpadła w repasażach. kat. +70 kg.

Gratulujemy występu naszym zawodnikom. Oczywiście szczególne uznanie należy się medalistom.

Alicja miała w swojej grupie 7 przeciwniczek. Bez trudu wyszła z grupy pokonując rywalki przez ippon (przed czasem) oraz półfinał poprzez wygrane starcie z zawodniczką z Nowej Soli . W finale Ala spotkała się z Natalią Stokłosą z Kokoro Łódź, Zeszłoroczną Mistrzynią Polski Judo Młodziczek. Niestety nasza reprezentantka nie zdołała pokonać Natalii i ostatecznie stanęła na 2 miejscu podium.

Filip Kocima i Bartek Wikowski startując w Suchym Lesie musieli walczyć w grupie obsadzonej przez 54 zawodników.
Filip by dotrzeć na drugie miejsce podium stoczył 6 walk w tym 5 wygranych. Uległ dopiero w walce finałowej z zawodnikiem z Yuko Józefów.
Bartek Witkowski miał mniej szczęścia od Filipa. Uległ w drugiej rundzie w starciu z zawodnikiem z Gdańska. Gdańszczanin przegrywając swoją kolejną walkę pogrzebał również szansę Bartka na kontynuowanie walk w repasażach.
Wiktoria Kimel startowała w grupie 11 przeciwniczek i mimo dzielnej sportowej postawy musiała uznać w pierwszej rundzie wyższość Juli Księżyk z Katowic. Później walcząc w repasażach uległa Oliwii Cebieniak z Piły.

Turnieje w Suchym Lesie reprezentują wysoki poziom sportowy. Startują tam najlepsi zawodnicy w Polsce i państw ościennych.
Zdobycie medalu na zawodach tej rangi jednoznacznie świadczy o wysokich umiejętnościach zawodnika.