2019.04.27-28 Budapeszt

opublikowane: 29 kwi 2019, 13:41 przez Bartek D   [ zaktualizowane 29 kwi 2019, 15:04 ]

Budapest Judo Cup 2019

W czasie gdy w Chęcinach (woj. świętokrzyskie) rozgrywano Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych (OOM), na których nasz zawodnik Kuba Dziedzic zajął 9 miejsce. Trener Ryszard Dziewulski prowadził naszych najmłodszych judoków do walk w Budapest Judo Cup. Występ reprezentacji UKS "Judo" Mysłowice na węgierskich matach powiększył dorobek medalowy klubu o jeden srebrny medal zdobyty przez Igę Frosztęgę. Oto wyniki pozostałych zawodników:

Natalia Rusin V miejsce
Filip Cygan V miejsc
Krystian Raś VII miejsce
Sandra Szałkiewicz odpadła w eliminacjach.
Alicja Janeczko odpadła w eliminacjach 


Trenerowi i zawodnikom gratulujemy wyników. Wracamy co prawda tylko z jednym medalem ale za to znacznie bogatsi o nowe doświadczenia sportowe. 
.... No i miasto zwiedziliśmy ;-)
 

2019.04.26 Mysłowice

opublikowane: 27 kwi 2019, 11:44 przez Bartek D

  GALA SPORTU 2019 - NAGRODY DLA NASZYCH SPORTOWCÓW  

W piątek  26 kwietnia, Najważniejsi przedstawiciele Urzędu Miasta Mysłowice (Prezydent Mysłowic - Pan Dariusz Wójtowicz) oraz Rady Miejskiej (Przewodniczący Rady Miasta - Pan Tomasz Papaj) nagrodzili uroczyście najlepszych mysłowickich sportowców za ich ubiegłoroczne osiągnięcia. Wśród nagrodzonych członków naszego klubu oprócz oczywiście prezesa i trenera UKS Judo Mysłowice - Ryszarda Dziewulskiego nie zabrakło także osób  najważniejszych czyli zawodników i wychowanków.

Nagrody pieniężne i pamiątkowe statuetki otrzymali Alicja Gowarzewska, Dominika Nowicka, Jakub Dziedzic, Igor Kozik oraz Piotr Zdrodowski.

Niestety, ze względu na wyjazdowe starty,  żaden z naszych reprezentantów nie mógł stawić się osobiście po odbiór nagród. Honory reprezentanta klubu czyniła Dominika Nowicka i rodzice. 

    


2019.04.26 Chęciny koło Kielce

opublikowane: 27 kwi 2019, 10:54 przez Bartek D   [ zaktualizowane 29 kwi 2019, 13:42 ]

  Mistrzostwa Polski Juniorek  i Juniorów Młodszych w Judo  - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2019 Chęciny  


Reprezentant UKS JUDO Mysłowice - Jakub Dziedzic startował w piątek 26 kwietnia w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych Judo w Chęcinach koło Kielc. Nasz zawodnik przeszedł 4 rundy walk. W drugiej rundzie odnotował pierwszą porażkę co zmusiło go do walki w repasażach. Kuba wygrał pewnie następną walkę lecz niestety w czwartym starciu musiał uznać ponownie wyższość swojego przeciwnika i próżniejszego zdobywcy  III miejsca . Nasz zawodnik zakończył zmagania w Mistrzostwach Polski na 9 miejscu w swojej kategorii wagowej -66 Kg. W Kategorii Kuby startowało 25 przeciwników wyłonionych na drodze wojewódzkich kwalifikacji do Mistrzostw Polski.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki innego doniosłego wydarzenia umieszczonego w naszym kalendarzu Judo. Prawie w tym samym czasie gdy Kuba walczył w Mistrzostwach Polski na matach stolicy Węgier, Judocy z całej Europy walczyli w Budapest Judo Cup 2019.  Nie zabrakło tam mysłowickich sportowców startujących pod opieką trenera naszego klubu Ryszarda Dziewulskiego. To bardzo prestiżowy turniej, poziomem przewyższający nierzadko Mistrzostwa Polski.
  
CZEKAMY ;-) 
A Kubie gratulujemy kwalifikacji i 9 miejsca w Mistrzostwach Polski  2019.04.13 BYTOM

opublikowane: 27 kwi 2019, 10:16 przez Bartek D   [ zaktualizowane 27 kwi 2019, 11:01 ]

III Runda International Judo League.


Tydzień po turnieju w Sosnowcu, poszerzone, o nieco starszych judoków, grono sportowców z UKS JUDO Mysłowice, zameldowało się na tatami Bytomia, gdzie odbywała się  III Runda International Judo League.

Zawody wraz z campem, prowadzonym przez medalistę Mistrzostw Europy i Świata oraz dwukrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich – Krzysztofa Wiłkomirskiego przyciągnęło do Bytomia 842 zawodników i zawodniczek z 71 klubów Polski, Czech i Słowacji.

Dziewięciu Śmiałków z Mysłowic ambitnie walczyło więc z najlepszymi. Trener Ryszard DZIEWULSKI z satysfakcją przyglądał się swoim ambitnym zawodnikom. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, dlatego każdy zajął punktowaną pozycję. Pięciu z nich przywiozło z Bytomia medale. Oto szczegóły wyników:

medal brązowy za III miejsce uzyskali:

Filip CYGAN (U-11, -33kg),

Jakub DZIEDZIC (U-17, -66kg),

Iga FROSZTĘGA (U-13, -37kg),

Krystian RAŚ (U-11, -27kg),

Natalia RUSIN (U-11, -46 kg),

V miejsce wywalczyli:

Sandra SZAŁKIEWICZ (U-15, -44kg),

Patryk ZDRODOWSKI (U-17, -66kg),

VII miejsce zdobył Wojciech SOBCZAK (U-11, -27kg),

IX pozycja to wynik Piotra ZDRODOWSKIEGO (U-17, -73 kg).

 

Gratulujemy pięknych wyników i życzymy wszystkim czytelnikom, od Zawodników oraz Trenerów Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych, po których udajemy się … na kolejny turniej międzynarodowy. Tym razem do Budapesztu. Trzymajcie kciuki za mysłowickich judoków. 


Link do fotografii 

2019.04.12 Mysłowice

opublikowane: 27 kwi 2019, 10:06 przez Bartek D   [ zaktualizowane 27 kwi 2019, 10:16 ]

  Bądź jak Paweł Nastula ;-) - Nabór do Szkoły Sportowej w Mysłowicach  

ogłasza rekrutację przyszłych mistrzów sportu na rok szkolny 2019/2020. 
Jeżeli marzysz o karierze sportowca, chcesz być jak Paweł Nastula  lub po prostu lubisz sport, nie zwlekaj !!! Złóż wniosek o przyjęcie do szkoły sportowej. 
Szczegóły na stronie internetowej szkoły -> LINK.

 Zdobywaj wiedzę, trenuj sport, baw się i..... 
TRENUJ JUDO  !!!   
Tak !!! Szkoła prowadzi treningi JUDO !!!


 


2019.04.07 Sosnowiec

opublikowane: 13 kwi 2019, 13:32 przez Bartek D   [ zaktualizowane 13 kwi 2019, 13:32 ]

Turniej Judo Dzieci i Młodzieży - Sosnowiec  

Siódmego Kwietnia nasi najmłodsi zawodnicy przyczynili się do pobicie rekordu frekwencji w sosnowieckim turnieju Judo organizowanym regularnie przez Budowlanych Sosnowiec. Na zawody stawiło się bowiem prawie 500 zawodników i zawodniczek z 39 klubów sportowych. Nasza reprezentacja maluchów liczyła 11 osób. Wszystkie dzieci zdobyły medale. Oto szczegółowe wyniki: 

1 miejsce - Sobczak Wojciech, Ziębicka Paula, Herman Jędrzej, Pruksa Bartosz, Osyra Aleks

2 miejsce - Styczeń Wojciech, Jaromin Filip, Raś Krystian

3 miejsce -  Barańska Maja, Jachołkowski Maksymilian, Jachołkowska Natasza, 

Zawodnicy startowali pod wodzą trenera R. Dziewulskiego. 
2019.03.30 Bytom

opublikowane: 3 kwi 2019, 09:04 przez Bartek D

II eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 
oraz 
II tura Otwartych Mistrzostw Bytomia  


     W sobotę, 30.03.2019 odbyły się II eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się na ten turniej kwalifikacyjny z dwójką kadetów z UKS JUDO Mysłowice. Obaj walczyli bardzo dzielnie, zajmując ostatecznie wysokie, punktowane miejsca. Jakub DZIEDZIC wywalczył (podobnie,
jak w I eliminacjach) II miejsce. Drugi z naszych klubowych zawodników – Patryk ZDRODOWSKI zajął V miejsce. Nie dało mu to niestety kwalifikacji na Olimpiadę. Za 3 tygodnie zatem, do Kielc, na finały OOM pojedzie Jakub DZIEDZIC. Będzie tam reprezentował Mysłowice wraz z dwójką innych mieszkańców naszego miasta, trenujących obecnie w AZS
AWF Katowice: Alicją GOWARZEWSKĄ i Marcinem WŁOKĄGratulujemy awansu i trzymamy kciuki podczas walk na kieleckich tatami. 

    Dzień po eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w Bytomiu odbyła się II tura Otwartych Mistrzostw Bytomia. Na zawody te zapraszane są dzieci z roczników: 2006 – 2009. UKS JUDO Mysłowice reprezentowała Szóstka Wojowników. Dla niektórych z nich, był to debiut na tak trudnym turnieju. Dobre przygotowanie, zaangażowanie i chęć walki zaowocowały wspaniałymi wynikami. Wszyscy zajęli punktowane pozycje. 

Oto szczegółowe
wyniki mysłowiczan:
Złoty medal za I miejsce wywalczyła Iga FROSZTĘGA
Srebrny medal za II miejsce zdobył Krzysztof ŁABECKI
Brązowy medal za III miejsce przywieźli z Bytomia: Krystian RAŚ i Sandra SZAŁKIEWICZ
Na V miejscu zawody ukończył Filip CYGAN
VII miejsce to wynik Natalii RUSIN

Gratulujemy wszystkim sportowcom wspaniałych walk i wysokich wyników sportowych.
Na III i IV rundę OMB musimy teraz poczekać do przyszłego roku szkolnego (14.IX. i 07.XII.).

2019.03.19 Poznań

opublikowane: 30 mar 2019, 05:39 przez Bartek D

XVI Wielkopolskim, Międzynarodowym Turnieju Judo w Poznaniu    Stolica Wielkopolski gościła w miniony weekend judoków z całej Polski oraz reprezentantów takich między innymi krajów jak Rosja, Ukraina, Słowacja, Czechy czy Niemcy.  Na XVI Wielkopolskim, Międzynarodowym Turnieju Judo w Poznaniu, Dzieci i Juniorów Młodszych nie mogło zabraknąć więc Wojowników z Mysłowic. Dla Młodzików, turniej tym był jednocześnie Pucharem Polski. Do Poznania zatem udali się zawodnicy kilku kategorii wiekowych: od U-10 (8-9 latkowie) do U-18. Trener Ryszard Dziewulski przygotował na ten wymagający turniej Dwunastu Wojowników UKS JUDO Mysłowice. Mimo bardzo wysokiego poziomu zawodów (ponad 1000 zawodników), mysłowiccy sportowcy kolejny raz pokazali się z najlepszej strony i wrócili z Poznania z nowymi doświadczeniami, uśmiechem na twarzy i wieloma medalami na piersi.


Złoty medal za I miejsce zdobyli:

Filip CYGAN (w kat. U-12),

Iga FROSZTĘGA (w kat. U-14),

Wojciech SOBCZAK (w kat. U-10).

Srebro za II miejsce przywiozły:

Halina RYDZIKOWSKA (w kat. U-12).

Sandra SZAŁKIEWICZ, w kat. starszych o 2 lata dziewcząt (U-16).

Brązowy medal za III miejsce wywalczyły:

Alicja JANECZKO (w kat. starszych o 2 i 3 lata zawodniczek: U-18),

Natalia RUSIN (w kat. U-12),

Sandra SZAŁKIEWICZ (w kat. U-14).

Na wysokim, V miejscu zawody ukończył Krystian RAŚ (w kat. U-12).

Punktowane, VII miejsce uzyskała (w kat. U-16) - Alicja JANECZKO.

Mimo ambitnych walk, do strefy medalowej nie dotarli:

Jakub DZIEDZIC (U-18),

Igor KOZIK (U-16)

Patryk ZDRODOWSKI (U-18),

Piotr ZDRODOWSKI (U-16 i U-18),

 

Piękne emocje, kolejne doświadczenia, medale, integracja zawodników klubu, to tylko niektóre korzyści, z jakich mogą cieszyć się mysłowiccy judocy. Gratulujemy Zawodnikom
oraz Trenerowi i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


  

2019.03.02 Bytom

opublikowane: 9 mar 2019, 11:37 przez Bartek D

I eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady MłodzieżyKiedy nasze dzieci zdobywały szlify w Jaśle, dwóch Juniorów Młodszych naszego klubu wzięło udział w I eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się do Bytomia na turniej, w którym biorą udział judocy IV regionu: województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Mimo dużej konkrecji, szczególnie – w kategoriach wagowych naszych zawodników, mysłowiccy judocy stoczyli solidne walki okraszone pięknymi rzutami. Jakub DZIEDZIC wywalczył wysokie, II miejsce. Patryk ZDRODOWSKI niestety nie zakwalifikował się do strefy medalowej. O kwalifikacje do Mistrzostw Polski będzie walczył podczas II eliminacji. Trzymamy kciuki i wierzymy, że udowodni on wówczas, swoim przeciwnikom dobre przygotowanie i razem z kolegą klubowym – Kubą, pojadą, w ostatni weekend kwietnia, do Kielc, na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Gratulujemy  Zawodnikom oraz Trenerowi  udanych startów na zawodach.

2019.03.02 Jasło

opublikowane: 9 mar 2019, 11:34 przez Bartek D   [ zaktualizowane 9 mar 2019, 11:34 ]


International Judo League - Jasło 


Niecały miesiąc po I rundzie International Judo League (w Krakowie), zawodnicy UKS JUDO Mysłowice udali się na II rundę, piątej edycji tej ligi. Tym razem, nasi judocy musieli przemierzyć ponad 200 km i udać się do pięknego, podkarpackiego miasteczka – Jasła. Do tego miasta przybyło w sumie 504 zawodników z 57 klubów z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Mołdawii i Węgier. Konkurencja była więc bardzo wysoka. Tym bardziej cieszą więc wyniki a przede wszystkim piękne walki Mysłowickich Wojowników. Złote medale za I miejsce zdobyli: Filip CYGAN i Natalia RUSIN, Srebrne medale za II miejsce zawisły na szyjach Haliny RYDZIKOWSKIEJ i Sandry SZAŁKIEWICZ; Brązowy medal za II miejsce to trofea Igi FROSZTĘGI i Krystiana RASIA. W zawodach brał również dzielnie walczący Wojciech SOBCZAK.

1-10 of 240