2019.08.29 Mysłowice

opublikowane: 29 sie 2019, 08:37 przez Bartek D   [ zaktualizowane 29 sie 2019, 10:03 ]

Ogłaszamy zapisy dzieci i młodzieży na zajęcia JUDO w klubie UKS Judo Mysłowice


2019.06.19 Bochnia

opublikowane: 28 cze 2019, 15:47 przez Bartek D

  TURNIEJ JUDO W KOPALNI SOLI W BOCHNI 
Zwieńczeniem sezonu szkolnego 2018/2019 dla judoków był udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli, w Bochni. W dniach 15-16.06.2019, Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się na ten, tradycyjny – XXII już turniej judo, w którym brało udział ponad 400 zawodników z całej Polski i wielu krajów Europy (m.in. – Austrii, Chorwacji, Czech, Litwy, Słowacji, Ukrainy czy Węgier). 
Na 5 tatami, 250 m pod ziemią, w pięknym otoczeniu ciekawych wyrobisk, prawie 800-letniej kopalni soli, która od 6 lat zaliczona jest przez UNESCO do miejsc Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości, stawiło się Dzięwięciu Wojoników z UKS JUDO Mysłowice. W zawodach indywidualnych, nasi sportowcy po raz kolejny pokazali charakter, wolę walki i solidne przygotowanie do kolejnego, trudnego turnieju.
Złoty medal za I miejsce przywiozła z Bochni Sandra SZAŁKIEWICZ
Srebrny medal za II miejsce zdobyli: Iga FROSZTĘGA i Adam ŚLĘZAK
Brązowy medal za III miejsce zawisł na szyjach Natalii RUSIN i Haliny RYDZIKOWSKIEJ
Wysokie, VII miejsce wywalczyła dzielna Jadwiga HERMAN
Do strefy medalowej nie zakwalifikowali się, pomimo pięknych walk: Filip CYGAN, Jędrzej HERMAN i Krystian RAŚ
Ciekawą i przede wszystkim sympatyczną okolicznością do świętowania miała ekipa z Mysłowic, z powodu uhonorowania najmłodszego zawodnika turnieju – Jędrzeja HERMANA. Z tej okazji, nasz klubowy kolega wyróżniony został pamiątkową koszulką. 
Innym, miłym wydarzeniem zawodów, które dało kolejny powód do dumy i radości w obozie mysłowickich judoków był turniej drużynowy. Do tego turnieju Trener wystawił drużynę z Mysłowic wzmocnioną dwoma zawodnikami z zaprzyjaźnionego Czeskiego Cieszyna.
Drużyna w składzie: Filip CYGAN, Iga FROSZTĘGA, Matej LEDERER, Apolonia MIERVOVA, Krystian RAŚ i Sandra SZAŁKIEWICZ wywalczyła brązowy medal w tej kategorii.

Gratulujemy wspaniałych walk i sukcesów Zawodnikom oraz Trenerowi, pozdrawiamy szczególnie ciepło naszych przyjaciół z Czeskiego Cieszyna i życzymy wszystkim sportowcom oraz ich kibicom udanych wakacji oraz urlopu.
 

2019.06.28 Mysłowice

opublikowane: 28 cze 2019, 15:37 przez Bartek D   [ zaktualizowane 28 cze 2019, 15:41 ]

  Mysłowiczanka jedzie na Mistrzostwa Europy  


Kolejny, wielki turniej rangi mistrzowskiej, w judo odbędzie się 
w Polsce. Po Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w 2014 
i Mistrzostwach Europy Seniorów w 2017, w Warszawie (w hali Torwaru), w dniach 27-30.06.02019 walczyć będą najlepsi kadeci Starego Kontynentu. Piszemy o tym, ponieważ wymagane 
(z całego roku) kwalifikacje do tych mistrzostw wywalczyła mysłowiczanka, wychowanka UKS JUDO Mysłowice – Alicja GOWARZEWSKA.

W ramach przygotowań do tych mistrzostw (w samym czerwcu), powołani zawodnicy przebywali na campie w Gdyni, brali udział w tygodniowym „Festiwalu Judo”, w chorwackim Poreczu*) oraz w tygodniowym zgrupowaniu szkoleniowym COS Zakopane, gdzie pod okiem trenerów kadry narodowej: Japończyka Kotaro Sasaki i piątego zawodnika Igrzysk Olimpijskich w Londynie – Pawła Zagrodnika pracowali nad motoryką, techniką, taktyką 
i innymi elementami judo.

Konkurencja jest bardzo wysoka. Zgłoszone zawodniczki, to mistrzynie swoich krajów, medalistki pucharów Europy z wszystkich państw starego kontynetu, od Portugalii, 
po Azerbejdżan i Gruzję. Wierzymy zatem, że całe Mysłowice trzymają kciuki za naszą skromną mysłowiczankę.

Alicja walczy w pierwszym dniu mistrzostw (27.06), w turnieju indywidualnym. Ponadto, została powołana do turnieju drużynowego, gdzie w zespole 3 kobiet i 3 mężczyzn tworzy reprezentację Polski (Mixed Teams), walczącą w niedzielę, 30.06.2019. 

2019.06.09 Sosnowiec

opublikowane: 16 cze 2019, 11:50 przez Bartek D

   Międzynarodowy Turniej Judo 

Jak co miesiąc w Sosnowcu odbywa się Turniej Judo dla dzieci w obsadzie międzynarodowej. W zawodach wystartowało 300 zawodników z 27 klubów  UKS JUDO Mysłowice reprezentowało  14 zawodników.

1 miejsce - Herman Jędrzej

- Pruksa Natalia

-Jachołkowski Maksymilian

- Styczeń Wojciech

-Rydzikowska Halina

2 miejsce - Kuszek Marta

-Herman Jadwiga

-Pruksa Bartosz

-Cygan Filip

-Raś Krystian

3 miejsce - Barańska Alicja

-Gworek Natalia

Jaromin Filip

Łabecki Krzysztof


2019.06.08 Gliwice

opublikowane: 16 cze 2019, 11:48 przez Bartek D

Ogólnopolski Turniej Judo z okazji Dnia Dziecka

W Gliwicach w startowało tylko 4 zawodników ale również nie zawiedli i przywieźli medale z tej imprezy.

1 miejsce - Szałkiewicz Sandra

- Cygan Filip

2 miejsce - Frosztega Iga

- Raś Krystian

2019.06.08 Bytom

opublikowane: 16 cze 2019, 11:47 przez Bartek D

   MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW REGIONU POŁUDNIOWEGO  


W dniu 8.06.2019 roku w Bytomiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzków. Ministerstwo Sportu i Turystyki we współzawodnictwie sportowym uważa te zawody jako najważniejsze dla grupy wiekowej Młodzika. W zawodach startowało cztery województwa - Śląskie, Małopolski Podkarpackie i Świętokrzyskie . UKS Judo Mysłowice reprezentowało 3 zawodników i jak co roku z tej imprezy sportowej przywozimy medale.

1 miejsce - Alicja Janeczko 

3 miejsce - Piotr Zdrodowski

5 miejsce - Igor Kozik


Gratulacje dla wszystkich zawodników

2019.04.27-28 Budapeszt

opublikowane: 29 kwi 2019, 13:41 przez Bartek D   [ zaktualizowane 29 kwi 2019, 15:04 ]

Budapest Judo Cup 2019

W czasie gdy w Chęcinach (woj. świętokrzyskie) rozgrywano Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych (OOM), na których nasz zawodnik Kuba Dziedzic zajął 9 miejsce. Trener Ryszard Dziewulski prowadził naszych najmłodszych judoków do walk w Budapest Judo Cup. Występ reprezentacji UKS "Judo" Mysłowice na węgierskich matach powiększył dorobek medalowy klubu o jeden srebrny medal zdobyty przez Igę Frosztęgę. Oto wyniki pozostałych zawodników:

Natalia Rusin V miejsce
Filip Cygan V miejsc
Krystian Raś VII miejsce
Sandra Szałkiewicz odpadła w eliminacjach.
Alicja Janeczko odpadła w eliminacjach 


Trenerowi i zawodnikom gratulujemy wyników. Wracamy co prawda tylko z jednym medalem ale za to znacznie bogatsi o nowe doświadczenia sportowe. 
.... No i miasto zwiedziliśmy ;-)
 

2019.04.26 Mysłowice

opublikowane: 27 kwi 2019, 11:44 przez Bartek D

  GALA SPORTU 2019 - NAGRODY DLA NASZYCH SPORTOWCÓW  

W piątek  26 kwietnia, Najważniejsi przedstawiciele Urzędu Miasta Mysłowice (Prezydent Mysłowic - Pan Dariusz Wójtowicz) oraz Rady Miejskiej (Przewodniczący Rady Miasta - Pan Tomasz Papaj) nagrodzili uroczyście najlepszych mysłowickich sportowców za ich ubiegłoroczne osiągnięcia. Wśród nagrodzonych członków naszego klubu oprócz oczywiście prezesa i trenera UKS Judo Mysłowice - Ryszarda Dziewulskiego nie zabrakło także osób  najważniejszych czyli zawodników i wychowanków.

Nagrody pieniężne i pamiątkowe statuetki otrzymali Alicja Gowarzewska, Dominika Nowicka, Jakub Dziedzic, Igor Kozik oraz Piotr Zdrodowski.

Niestety, ze względu na wyjazdowe starty,  żaden z naszych reprezentantów nie mógł stawić się osobiście po odbiór nagród. Honory reprezentanta klubu czyniła Dominika Nowicka i rodzice. 

    


2019.04.26 Chęciny koło Kielce

opublikowane: 27 kwi 2019, 10:54 przez Bartek D   [ zaktualizowane 29 kwi 2019, 13:42 ]

  Mistrzostwa Polski Juniorek  i Juniorów Młodszych w Judo  - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2019 Chęciny  


Reprezentant UKS JUDO Mysłowice - Jakub Dziedzic startował w piątek 26 kwietnia w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych Judo w Chęcinach koło Kielc. Nasz zawodnik przeszedł 4 rundy walk. W drugiej rundzie odnotował pierwszą porażkę co zmusiło go do walki w repasażach. Kuba wygrał pewnie następną walkę lecz niestety w czwartym starciu musiał uznać ponownie wyższość swojego przeciwnika i próżniejszego zdobywcy  III miejsca . Nasz zawodnik zakończył zmagania w Mistrzostwach Polski na 9 miejscu w swojej kategorii wagowej -66 Kg. W Kategorii Kuby startowało 25 przeciwników wyłonionych na drodze wojewódzkich kwalifikacji do Mistrzostw Polski.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki innego doniosłego wydarzenia umieszczonego w naszym kalendarzu Judo. Prawie w tym samym czasie gdy Kuba walczył w Mistrzostwach Polski na matach stolicy Węgier, Judocy z całej Europy walczyli w Budapest Judo Cup 2019.  Nie zabrakło tam mysłowickich sportowców startujących pod opieką trenera naszego klubu Ryszarda Dziewulskiego. To bardzo prestiżowy turniej, poziomem przewyższający nierzadko Mistrzostwa Polski.
  
CZEKAMY ;-) 
A Kubie gratulujemy kwalifikacji i 9 miejsca w Mistrzostwach Polski  2019.04.13 BYTOM

opublikowane: 27 kwi 2019, 10:16 przez Bartek D   [ zaktualizowane 27 kwi 2019, 11:01 ]

III Runda International Judo League.


Tydzień po turnieju w Sosnowcu, poszerzone, o nieco starszych judoków, grono sportowców z UKS JUDO Mysłowice, zameldowało się na tatami Bytomia, gdzie odbywała się  III Runda International Judo League.

Zawody wraz z campem, prowadzonym przez medalistę Mistrzostw Europy i Świata oraz dwukrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich – Krzysztofa Wiłkomirskiego przyciągnęło do Bytomia 842 zawodników i zawodniczek z 71 klubów Polski, Czech i Słowacji.

Dziewięciu Śmiałków z Mysłowic ambitnie walczyło więc z najlepszymi. Trener Ryszard DZIEWULSKI z satysfakcją przyglądał się swoim ambitnym zawodnikom. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, dlatego każdy zajął punktowaną pozycję. Pięciu z nich przywiozło z Bytomia medale. Oto szczegóły wyników:

medal brązowy za III miejsce uzyskali:

Filip CYGAN (U-11, -33kg),

Jakub DZIEDZIC (U-17, -66kg),

Iga FROSZTĘGA (U-13, -37kg),

Krystian RAŚ (U-11, -27kg),

Natalia RUSIN (U-11, -46 kg),

V miejsce wywalczyli:

Sandra SZAŁKIEWICZ (U-15, -44kg),

Patryk ZDRODOWSKI (U-17, -66kg),

VII miejsce zdobył Wojciech SOBCZAK (U-11, -27kg),

IX pozycja to wynik Piotra ZDRODOWSKIEGO (U-17, -73 kg).

 

Gratulujemy pięknych wyników i życzymy wszystkim czytelnikom, od Zawodników oraz Trenerów Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych, po których udajemy się … na kolejny turniej międzynarodowy. Tym razem do Budapesztu. Trzymajcie kciuki za mysłowickich judoków. 


Link do fotografii 

1-10 of 246