2019.03.02 Bytom

opublikowane: 9 mar 2019, 11:37 przez Bartek D

I eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady MłodzieżyKiedy nasze dzieci zdobywały szlify w Jaśle, dwóch Juniorów Młodszych naszego klubu wzięło udział w I eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się do Bytomia na turniej, w którym biorą udział judocy IV regionu: województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Mimo dużej konkrecji, szczególnie – w kategoriach wagowych naszych zawodników, mysłowiccy judocy stoczyli solidne walki okraszone pięknymi rzutami. Jakub DZIEDZIC wywalczył wysokie, II miejsce. Patryk ZDRODOWSKI niestety nie zakwalifikował się do strefy medalowej. O kwalifikacje do Mistrzostw Polski będzie walczył podczas II eliminacji. Trzymamy kciuki i wierzymy, że udowodni on wówczas, swoim przeciwnikom dobre przygotowanie i razem z kolegą klubowym – Kubą, pojadą, w ostatni weekend kwietnia, do Kielc, na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Gratulujemy  Zawodnikom oraz Trenerowi  udanych startów na zawodach.

2019.03.02 Jasło

opublikowane: 9 mar 2019, 11:34 przez Bartek D   [ zaktualizowane 9 mar 2019, 11:34 ]


International Judo League - Jasło 


Niecały miesiąc po I rundzie International Judo League (w Krakowie), zawodnicy UKS JUDO Mysłowice udali się na II rundę, piątej edycji tej ligi. Tym razem, nasi judocy musieli przemierzyć ponad 200 km i udać się do pięknego, podkarpackiego miasteczka – Jasła. Do tego miasta przybyło w sumie 504 zawodników z 57 klubów z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Mołdawii i Węgier. Konkurencja była więc bardzo wysoka. Tym bardziej cieszą więc wyniki a przede wszystkim piękne walki Mysłowickich Wojowników. Złote medale za I miejsce zdobyli: Filip CYGAN i Natalia RUSIN, Srebrne medale za II miejsce zawisły na szyjach Haliny RYDZIKOWSKIEJ i Sandry SZAŁKIEWICZ; Brązowy medal za II miejsce to trofea Igi FROSZTĘGI i Krystiana RASIA. W zawodach brał również dzielnie walczący Wojciech SOBCZAK.

2019.02.23-24 Ostrawa

opublikowane: 2 mar 2019, 05:54 przez Bartek D   [ zaktualizowane 2 mar 2019, 15:19 ]

  GRAND PRIX OSTRAVA  Ferie zimowe dla woj. śląskiego jeszcze się dobrze nie skończyły, a Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się z trójką zawodników UKS JUDO Mysłowice na kolejny turniej judo. Tym razem zaproszenie dotyczyło Pucharu CZECH – GRAND PRIX OSTRAVA. Zawody, które z roku na rok przyciągają coraz większą ilość judoków, w tym roku gościły ponad 1500 sportowców. Nasza Trójka (wyłącznie – dzięwczęta) miała więc bardzo trudne zadanie. Przy tak silnej konkurencji, trener oczekiwał zaangażowania i serca na macie. Tego oczywiście naszym, ambitnym zawodniczkom nie brakuje. Wszytkie walczyły bardzo dzielnie. Oprócz nowych przyjaźni, wielu emocjonujących chwil, przywiozły kolejne, bardzo cenne doświadczenia. Ostatecznie:

Iga FROSZTĘGA wywalczyła brązowy medal za III miejsce;
Sandra SZAŁKIEWICZ zdobyła wysoką, V pozycję;
Alicja JANECZKO mimo pięknych walk, nie dotarła do strefy medalowej.

Gratulujemy Trenerowi oraz Zawodniczkom i życzymy kolejnych, udanych startów na zawodach.

P.S Na fotografii na samej górze to jesteśmy my z reprezentacją kraju leżącego nieco bardziej na południu Europy ;-) 

2019.02.09 Kraków

opublikowane: 2 mar 2019, 05:47 przez Bartek D   [ zaktualizowane 2 mar 2019, 05:55 ]

International Judo League - Kraków

        


W sobotę, 09.02, w Krakowie odbyła się I odsłona ośmiorundowej ligi judo. International Judo League dotyczy miast całej Polski. Po Krakowie czekają na zawodników kolejne miasta: Jasło, Bytom, Kąty Wrocławskie, Warszawa, Poznań, Gdańsk i Opole. Na pierwszej rundzie IJL, Memoriału Pawła Pytlińskiego nie mogło brakować
oczywiście judoków z Mysłowic. Trener Ryszard DZIEWULSKI zameldował się na tatami Wisły Kraków wraz z Ósemką Wojowników Uczniowskiego Klubu
Sportowego JUDO Mysłowice. Konkurencja była bardzo wysoka, tym bardziej więc cieszą walki naszych zawodników. Piękne techniki, zaangażowanie, emocje i medale. To wszystko towarzyszyło naszej, mysłowickiej ekipie. 

Złoty medal za I miejsce zdobyły dziewczyny:
Natalia RUSIN (w kat. U-11)
Sandra SZAŁKIEWICZ (w kat. U-15)

Srebro za II miejsce zawisło na szyi Haliny RYDZIKOWSKIEJ (w kat. U-13)

Brązowy medal za III miejsce wywalczyli:
Filip CYGAN (w kat. U-11)
Iga FROSZTĘGA (w kat. U-13)

V miejsce uzyskał Krystian RAŚ (w kat. U-11)

Na VII miejscu zawody ukończył Wojciech SOBCZAK (w kat. U-11)
W zawodach brał również udział Krzysztof ŁABECKI (w kat. U-13).

Gratulujemy Trenerowi oraz wszystkim Zawodnikom i z niecierpliwością czekamy na
informacje z kolejnych zawodów, z udziałem mysłowickich sportowców.

2019.02.03 Bytom, Sosnowiec

opublikowane: 9 lut 2019, 04:33 przez Bartek D   [ zaktualizowane 9 lut 2019, 04:41 ]


Turnieje Judo w Bytomiu i Sosnowcu   
Bardzo pracowity weekend mieli zawodnicy UKS JUDO Mysłowice. W niedzielę, 03.02.2019, nasi sportowcy musieli wręcz wybierać zawody, w których chcą wziąć udział. Piątka z nich udała się do Bytomia na I rundę Otwartych Mistrzostw Bytomia. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie. Wiadomo przecież, że na ten turniej przyjeżdżają najlepsi. Dlatego cieszą ich pozycje, na których ukończyli mistrzostwa.Złoty medal za I miejsce zdobyli: Filip CYGAN oraz Iga FROSZTĘGA

V miejsce wywalczyli: Natalia RUSIN, Krystian RAŚ i Sandra SZAŁIEWICZ
Tego samego dnia, pokaz pięknego judo zaprezentowali pozostali zawodnicy klubu. Do Sosnowca, na Turniej Judo  Dzieci udała się Piętnastka Wojowników z Mysłowic. Mimo, że większość z nich debiutowała na zawodach judo, wszyscy wrócili z medalami.


I miejsce i złoty medal uzyskali:

Filip JAROMIN,

Krzysztof ŁABECKI,

Wojciech SOBCZAK,

Wojciech STYCZEŃ,

Halina RYDZIKOWSKA


Na II miejscu podium, ze srebrnym medalem stanęli debiutanci:

Maja BARAŃSKA,

Aleks OSYRA,

Kacper POBIELSKI,

Bartosz PRUKSA,

Amelia PSIUCH,

Paula ZIĘBICKA.


Brązowy medal za III miejsce zawisł na szyjach:

Daniela GÓRAKA (debiutanta),

Nataszy JACHOŁKOWSKIEJ (debiutantki),

Maksymiliana JACHOŁKOWSKIEGO (debiutanta),

Rybicki Mateusza RYBICKIEGO (debiutanta).

 

Dumni Trenerzy, Rodzice i Kibice gratulują pięknych wyników i czekają na kolejne dobre wiadomości w zawodów judo.

2019.01.20 Sosnowiec

opublikowane: 27 sty 2019, 05:35 przez Bartek D

Turniej Dzieci i Młodzieży w Judo - Sosnowiec


Dzień po Mistrzostwach Śląska, nasi młodsi zawodnicy mogli walczyć w judo, na tatami Sosnowca. Odbył się tam Turniej Judo Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów.
Nasi młodsi adepci judo, idący w ślady swoich starszych kolegów walczyli z pełnym poświęceniem. Na efekty, Trener Ryszard DZIEWULSKI nie musiał długo czekać. Wszyscy jego podopieczni wrócili z Sosnowca, z medalami. Oto wyniki:

Złoty medal za I miejsce wywalczyła Iga FROSZTĘGA;
Srebrny medal za II miejsce to zdobycze Krzysztofa ŁABECKIEGO i Wojciecha STYCZNIA;
Brązowy medal za III miejsce zawisł na szyi Jędrzeja HERMANA.

Gratulujemy wszystkim, dzielnym zawodnikom i ich trenerom.

2019.01.19 BYTOM

opublikowane: 27 sty 2019, 05:33 przez Bartek D

Alicja Janeczko -Mistrzyni Śląska Młodziczek w Judo 
oraz trzy brązowe medale Mistrzostw Śląska 2019 !!! 
        W minioną sobotę, w stolicy śląskiego judo – Bytomiu, odbyły się Mistrzostwa Śląska w judo. Na ten turniej zjeżdżają zawodnicy całego województwa – od Wisły i Cieszyna po Częstochowę. Nie mogło brakować tam oczywiście zawodników z "propably the best club in Silesia" ;-) , czyli z UKS JUDO Mysłowice. Cała Szóstka Wojowników, która udała się do Bytomia wraz trenerem Ryszardem DZIEWULSKIM wywalczyła punktowane miejsca: Mistrzynią Śląska w kategorii Młodzik została Alicja JANECZKO (IV pozycja sprzed roku). A oto pozostałe wyniku uzyskane przez reprezentantów Mysłowic

Brązowe medale za III miejsce wywalczyli:
Jakub DZIEDZIC w kat. Junior Młodszy (w zeszłym roku – VII m.);
Igor KOZIK w kat. Młodzik (obrona pozycji sprzed roku);
Piotr ZDRODOWSKI w kat. Młodzik, (VII m. w zeszłym roku);

Sandra SZAŁKIEWICZ w kat. Młodzik - miejsce V(debiutantka);
Patryk ZDRODOWSKI w kat. Junior Młodszy  0 Miejsce VII (IX m. w 2018 r).

Po pięknych walkach, Trener wyraził zadowolenie z postępów swoich zawodników. Wszyscy jego podopieczni obronili lub poprawili swoje pozycje sprzed roku. Innym powodem do radości jest fakt, że Mistrzostwa Śląska były jednocześnie II rundą eliminacji do kadry Śląska Młodzików i dwoje zawodników naszego klubu zakwalifikowało się do tej kadry: Piotr ZDRODOWSKI (I rezerwowy) i Alicja JANECZKO. Gratulujemy. Interesującym faktem Mistrzostwa Śląska był również udział trzech zawodników z Mysłowic, wychowanków klubu UKS JUDO Mysłowice, a obecnie reprezentujących klub AZS AWF Katowice.
Mistrzami Śląska w kategorii Junior Młodszy na rok 2018 zostali: Alicja GOWARZEWSKA i Filip KOCIMA. Wysoką, piątą pozycję wywalczył Marcin WŁOKA (debiutant w kategorii Junior Młodszy). 

Gratulujemy.

2019.01.13 Bielsko Biała

opublikowane: 15 sty 2019, 09:09 przez Bartek D

Pokonujemy Granicę - Turniej Judo 


W niedzielę 13 stycznia nasza reprezentacja startowała w Turnieju Judo "Pokonujemy Granicę". Jest to turniej cyklicznie organizowany przez Klub Sportowy PTS Janosik  Bielsko-Biała. Impreza zgromadziła około 1300 zawodników ze 115 klubów. Głównie z Polski, Czech i Słowacji. Byli także gości z nico dalszej zagranicy jak na przykład Ukraina. UKS Judo Mysłowice wystawił 16 zawodników. Do Mysłowic tym razem dostarczyliśmy 2 medale. Oto szczegółowe wyniki:

U 18
Dziedzic Jakub - 66 kg  5 m 
Zdrodowski Patryk - 66 kg 5 m 

U 16 
Zdrodowski Piotr - 66 kg - 9 m
Kozik Igor - 50 kg - 9 m
Janeczko Alicja 63 kg - 5 m

U 14
Szałkiewicz Sandra - 40 kg - 1m

U12
Łabecki Krzysztof +45 kg - odpadł w eliminacjach
Cygan Filip - 33 kg - odpadł w eliminacjach
Raś Krystian - 27 kg - odpadł w repasażach
Rydzikowska Halina - 33 kg - 3 m
Witek Roksana - 5m
Herman Jadwiga - 30 kg - odpadła w eliminacjach

U 10
Spytkowski Miłosz +37 kg - odpadł w eliminacjach
Ślązak Adam - 29 kg - 9 m
Sobczak Wojciech - 27 kg - 7 m

U 8
Herman Jedrzej - 21 kg -7 m

Nasi sportowcy walczyli pod komendą Ryszarda Dziewulskiego. Zawody odbywały się na 15 (!!!) matach judo i zakończyły się późnym wieczorem.  
W trakcie zawodów dzieci mogły wygrać nagrody w loterii przygotowanej przez organizatora zawodów. Wszystkie losy były zwycięskie ;-) 


Gratulujemy !!!

2019.01.03 Mysłowice

opublikowane: 3 sty 2019, 10:52 przez Bartek D   [ zaktualizowane 15 sty 2019, 09:17 ]

Komentarz do podsumowania naszej działalności w 2018 roku ;-)  Minął kolejny rok działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego „JUDO” Mysłowice.  Jest to najlepszy moment na podsumowanie całego sezonu 2018. 

Nasi zawodnicy brali udział w 57 zawodach: 46 – judo oraz 11 – jujitsu. Zdobyli w nich 194 medale. Judo to 162 medale (45 złotych, 54 srebrne i 63 brązowych). Jujitsu natomiast  32 medale (15 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych). 

Aby wziąć udział we wszystkich, 57 zawodach, zawodnicy wraz z trenerami musieli przebyć prawie 39 390 km (brakło nam tylko 685 km do objechania kuli ziemskiej, której obwód wynosi 40 075 km J). Zawodnicy UKS JUDO Mysłowice walczyli na turniejach różnej rangi. Ze wszystkich przywozili medale. 

W najważniejszych zawodach zagranicznych zdobyliśmy 4 medale: 1 złoty i 2 brązowe  w Mistrzostwach Świata oraz 1 złoty w Mistrzostwach Europy

Na Mistrzostwach oraz Pucharach Polski również „zaznaczyliśmy swoją obecność”. W  Mistrzostwach Kraju zdobyliśmy 11 medali (w tym 4 mistrzowskie i 3 wicemistrzowskie), na Pucharze Polski natomiast kolejne, 14 medali (6 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych). Na szczeblu regionu  i województwa  zawodnicy naszego klubu wywalczyli 4 medale (w tym 1 mistrzowski  i 1 wicemistrzowski). 

Pozostałe medale wywalczyliśmy w turniejach okolicznościowych. Przywoziły je przede wszystkim dzieci, które dopiero nabywają doświadczenie na zawodach i liczą na osiąganie laurów, podobnie jak ich starsze koleżanki i koledzy klubowi. Wśród zawodników naszego klubu, medaliści Mistrzostw Świata, Europy, Polski, Regionu  i Śląska to: 


Świat
I miejsce Mistrzostw Świata (ju-jitsu - fighting) – Alicja GOWARZEWSKA
III miejsce Mistrzostw Świata (ju-jitsu - fighting) – Dominika NOWICKA
III miejsce Mistrzostw Świata (ju-jitsu - Duo Show) – Alicja GOWARZEWSKA

Europa
I miejsce Mistrzostw Europy (ju-jitsu,-fighting) – Alicja GOWARZEWSKA

Polska
I miejsce Mistrzostw Polski ( OAMP*) – judo j.mł.) – Jakub DZIEDZIC
I miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu - fighting) – Jakub DZIEDZIC
I miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu - fighting) – Igor KOZIK
I miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu - fighting) – Piotr ZDRODOWSKI
II miejsce Mistrzostw Polski (OAMP*) – judo j.mł.) – 
Igor KOZIK
II miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu - fighting, U-21) – Dominika NOWICKA
II miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu - fighting, Senior) – Dominika NOWICKA
III miejsce Mistrzostw Polski (judo) – Alicja GOWARZEWSKA
III miejsce Mistrzostw Polski ( OAMP*)- judo jun.mł) –  
Alicja JANECZKO
III miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu - fighting) – Jakub SMAGA
III miejsce Mistrzostw Polski (ju-jitsu - fighting) – Marcin WŁOKA
III miejsce Mistrzostw Regionu w judo (dawniej MMM) – Marcin WŁOKA

Śląsk
I miejsce Mistrzostw Śląska (judo) – Alicja GOWARZEWSKA
II miejsce Mistrzostw Śląska (judo) – Dominika NOWICKA
III miejsce Mistrzostw Śląska (judo) – Igor KOZIK
*) OAMP – Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo Juniorów Młodszych


Gratulujemy Zawodnikom i Trenerom udanego roku sportowego. Uśmiechu na ich twarzach nie byłoby bez zaangażowania i przelanego potu na treningach. Nie byłoby tego również bez wsparcia rodziców. Nie mniejsze podziękowania należą się wszystkim partnerom i przyjaciołom klubu, którzy w różny sposób wspierają nasz klub oraz mysłowickim mediom, którzy rzetelnie informują mieszkańców o bieżących efektach trenowania.

Życzymy zatem wszystkim czytelnikom, przyjaciołom, kibicom i trenerom wszystkiego dobrego w całym 2019 roku a zawodnikom – dalszych sukcesów sportowych i całego roku … bez kontuzji.

Zachęcamy do obejrzenia filmu jak trenujemy Judo (...i po co) Mysłowice 2018.12.31

opublikowane: 31 gru 2018, 04:13 przez UKS Judo Mysłowice   [ zaktualizowane 31 gru 2018, 04:13 ]

  Życzenia Noworoczne  


Zarząd Klubu UKS JUDO Mysłowice składj serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w 2019 roku Zawodnikom, Członkom Klubu, Rodzicom, Trenerom i Sympatykom Klubu. 
Życzmy braku kontuzji, wielu medali i takiej samej pasji do Judo jak w 2018 !!!


Do zobaczenia w 2019 roku !!!

Do życzeń dołącza się:  
- Administrator Witryny Internetowej, 
- Fotograf Klubowy, 
- Reżyser Filmów Akcji (zapraszamy na You Tube), 
- Kaowiec.1-10 of 232