2018.11.04 Mysłowice

opublikowane: 4 lis 2018, 10:14 przez Bartek D   [ zaktualizowane 4 lis 2018, 10:34 ]

    UKS JUDO Mysłowice i Przyjaciele *)   


Dzięki uprzejmości naszego samozwańczego Kaowca i jego przeuroczej małżonki mam przyjemność zaprezentować pierwszy zestaw fotografii z obozu relaksacyjno-wyczynowego dla niepełnoletnich judoków klubu UKS JUDO Mysłowice, który miał miejsce w lipcu roku 2018 nad Bałtykiem. Celem obozu było dwu tygodniowe tarzanie się w piasku w judogach a czasem i bez judogi. 

W przerwach w tarzaniu w piachu sportowcy tarzali się w ściółce leśnej. Najlepiej tarzający się w piachu i ściółce mogli w nagrodę potarzać się na macie. Natomiast dziewczyny tarzały się dodatkowo z końmi. Karą za opieszałość w tarzaniu były pompki na dnie Bałtyku (Straż Wybrzeża nie interweniowała) lub spacer z kłodą po plaży. Judocy nie mieli problemu z pompkami, niestety kłoda wprawiła ich w pewne zakłopotanie. W związku z powyższym władze obozowe zorganizowały instruktaż do spaceru z kłodą przeprowadzany przez naszych doświadczonych ekspertów (upamiętniono to wydarzenie na kilku fotografiach). 
Przerwy w tarzaniu w ściółce leśnej co sprytniejsi wykorzystywali na posilanie się owocami runa leśnego (Tak. Leśniczy się zgodził). 

*) A dlaczego przyjaciele? Zapytacie. Otóż dlatego, że razem z nami nad Bałtyk pojechała cała grupa judoków z zaprzyjaźnionych klubów. 
Bez nich tarzanie nie byłoby takie wspaniałe !!!

By zobaczyć fotografie kliknij TUTAJ
 

2018.11.03-04 Poznań

opublikowane: 4 lis 2018, 06:56 przez Bartek D   [ zaktualizowane 6 lis 2018, 20:34 ]

  X Memoriał Jigoro Kano w Judo - Poznań  
 

W pierwszy weekend listopada nasza klubowa reprezentacja sprawdzała swoje umiejętności na prestiżowym turnieju organizowanym przez poznańskich judoków na cześć twórcy judo: Jigoro Kano. Turniej nosi nazwę Memoriał Jigoro Kano a jego X, tegoroczna edycja zgromadziła w tym roku 602 zawodników, którzy potrzebowali 926 walk by wyłonić spośród siebie zwycięzców. Nasi judocy drużynowo zajęli 17 miejsce. Na ten wynik na wielkopolskich matach walczyło 10 naszych sportowców.  A oto szczegółowe wyniki:

Miejsce 1. Iga FROSZTĘGA  (WU12-34)
Miejsce 2. Natalia RUSIN (WU10+35)
Miejsce 2. Roksana WITEK (WU10-32)
Miejsce 2. Filip CYGAN (MU10-31)
Miejsce 2. Sandra SZAŁKIEWICZ (WU14-40)
Miejsce 2. Alicja JANECZKO (WU16-63) 
Miejsce 3. Krystian RAŚ (MU10-25) 
Miejsce 3. Igor KOZIK (MU14-46)
Miejsce 3. Jakub DZIEDZIC (MU16-66)
Miejsce 3. Alicja JANECZKO (WU18-63)
Miejsce 4. Igor KOZIK (MU16-46)
Miejsce 5. Jakub DZIEDZIC (MU18-66)  
Miejsce 7.     Halina RYDZIKOWSKA (WU12-31)

Szczególne słowa uznania kierujemy do Igi Frosztęgi. Iga zajęła pierwsze miejsce nie dając szans żadnej rywalce w kat. WU12 do 34 kg. 

Trzech naszych zawodników otrzymało prawo startu w dwóch kategoriach wiekowych: Alicja Janeczko Igor Kozik i Jakub Dziedzic.  Ala w obu kategoriach wywalczyła medalowe miejsca, odpowiednio 2 miejsce w kat. Młodzik i 3 w kat. Junior Młodszy. 

Kuba stanął na 3 miejscu podium w kat. Młodzik. W kat. Junior Młodszy musiał uznać wyższość starszych kolegów i ostatecznie przegrał walkę o brązowy medal zdobywając 5 miejsce na 10 sklasyfikowanych. 

Walki Igora potoczył się w podobny sposób. Igor wrócił do domu z brązowym medalem zdobytym w kat. MU14 do 46 kg. i czwartym miejscem zapisanym w statystykach turnieju w kat. MU16 do 46 kg. 

Na wyróżnienie zasługuje także występ Filipa Cygana, który w grupie 25 sklasyfikowanych zawodników spotkał tylko jednego lepszego od siebie przeciwnika i w konsekwencji stanął na drugim miejscu podium.

Judoków do walki prowadził trener Ryszard Dziewulski.


Gratulujemy medali !!! 2018.10.26-28 BOLONIA (Włochy)

opublikowane: 30 paź 2018, 13:52 przez Bartek D

  Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w Jujitsu - Bolonia  

Mało osób wie, że spaghetti bolognese oraz nadziewane pierożki tortellini wymyślono w mieście, gdzie znajduje się najstarszy uniwersytet (z 1088roku). Jeszcze mniej czytelników wie, ze w tym mieście odbyły się w miniony weekend Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w Jujitsu. Bolonia, bo to właśnie o to miasto chodzi, gościło ponad 600 zawodników z 23 krajów całej Europy. Wśród nich były również dwie zawodniczki UKS JUDO Mysłowice. Jak przystało na Wojowniczki z Mysłowic, kolejny raz pokazały one swój charakter i walczyły całym sercem  o najlepsze pozycje dla siebie, Mysłowic i Polski. Dominika toczyła piękne walki docierając do decydującej potyczki o III miejsce. Uraz stopy i łokcia z poprzedniej walki spowodowały niestety, że nie mogła pokazać wszystkich swoich walorów sportowych. Ala, po zmianie kategorii wagowej rozpoczęła walki bardzo ostrożnie. Nie przeszkodziło jej to jednak pokonać wszystkich, swoich przeciwniczek… Ostatecznie, zawodniczki UKS JUDO Mysłowice wywalczyły bardzo wysokie pozycje:


Alicja GOWARZEWSKA obroniła tytuł Mistrzyni Europy, zdobywając złoty medal (tym razem w kategorii U-18, fighting, -48kg).
Dominika NOWICKA jest Piątą zawodniczką Europy w kategorii: U-21, fighting, —55kg.

GRATULACJE !!!


2018.10.24 Tychy

opublikowane: 30 paź 2018, 13:48 przez Bartek D


Janusz WOJNAROWICZ - Wychowanek Trenera Ryszarda Dziewulskiego 
uhonorowany przez Tyszan.


W Tyskiej Galerii Sportu, trener naszego klubu – Ryszard DZIEWULSKI brał udział w jednym z najważniejszych wydarzeń w historii tyskiego judo. Wychowanek tyskiej sekcji judo, Policyjnego Klubu Sportowego Katowice: Janusz WOJNAROWICZ, późniejszy olimpijczyk został uhonorowany odsłonięciem sylwetki wśród najwybitniejszych sportowców miasta Tychy. Oprócz trenera klubu UKS JUDO Mysłowice, który wprowadzał J. Wojnarowicza w tajniki judo, w uroczystości wzięło udział ponad stu gości. M.in. - prezes Śląskiego Związku
Judo – Zenon Mościński, olimpijczyk – Przemysław Matyjaszek oraz wielu zawodników z tytułami mistrzów Polski i Europy w judo.

2018.10.28 Gliwice

opublikowane: 28 paź 2018, 07:16 przez Bartek D   [ zaktualizowane 28 paź 2018, 09:17 ]

  Akademickie Mistrzostwa Polski AZS  w Judo Juniorów.      

Z dumą informujemy, że trójka naszych starszych zawodników przywiozła do Mysłowic trzy medale Akademickich Mistrzostw Polski Juniorów w Judo.
Turniej odbył się na matach AZS Gliwice a nasi judocy startowali pod opieką Ryszarda Dziwulskiego.

Oto szczegółowe wyniki: 

1) Jakub Dziedzic - Miejsce I
2) Igor Kozik - Miejsce II
3) Alicja Janeczko - Miejsce III 


Gratulujemy wyniku !!!
 

2018.10.20 Rybnik

opublikowane: 25 paź 2018, 08:43 przez Bartek D


  Mistrzostwa Polski Młodzików  


Wśród 364 zawodników, startujących na Mistrzostwach Polski Młodzików w judo, było 2 judoków z Mysłowic. Do Rybnika, trener Ryszard DZIEWULSKI udał się z Alicją JANECZKO i Patrykiem ZDRODOWSKIM. Poziom mistrzostw był wyjątkowo wysoki. W turnieju brali bowiem udział wyłącznie sportowcy, którzy wywalczyli wcześniej kwalifikacje. Trener bardzo solidnie przygotował naszych judoków, jednak mimo ambitnej postawy i pełnego zaangażowania, nie zdołali oni zakwalifikować się do strefy medalowej. Patryk Zdrodowski odpadł z turnieju, w repasażach, Alicja Janeczko natomiast przegrała walkę ćwierćfinałową i zajęła ostatecznie IX miejsce.

2018.10.21 Sosnowiec

opublikowane: 24 paź 2018, 07:09 przez Bartek D

Międzywojewódzki Otwarty Turniej Judo 
Juniorów Mł., Młodzików i Dzieci.

W Niedzielę 21 Października grupa naszych najmłodszych sportowców wyruszyła do Sosnowca by na matach klubu Budowlani Sosnowiec zdobyć zwodnicze szlify. Dla niektórych z maluchów był to debiutancki start w zawodach Judo. Dzieci walczyły pod okiem trenera Ryszarda Dziewulskiego i wszystkie wróciły do domu udekorowane medalami. Oto szczegółowe wyniki: 

1 miejsce
- Jaromin Filip
- Cygan Filip
- Górak Daniel
- Łabecki Krzysztof
- Kordek Jessica

2 miejsce
- Sobczak Wojciech
- Raś Krystian
- Rydzikowska Halina
- Dziedzic Franciszek
- Kułaga Szymon
- Jaworska Nikola
- Wolska Nikola
- Dyga Oriana

3 miejsce
- Marchaj Kewin
- Kuwik Wanessa
- Żak Nadia
- Grabowska Paulina
- Wilk Emilia
- Abramczyk Karolina

Wielkie gratulację dla dzieci i trenera.


2018.10.14 ZAKOPANE

opublikowane: 21 paź 2018, 00:35 przez Bartek D

   TURNIEJ JUDO - Zakopane  
 
W piękny, październikowy weekend miłośnicy turystyki przemierzali szlaki turystyczne i zdobywali górskie szczyty. Zawodnicy UKS JUDO Mysłowice zdobywali natomiast szczyty
swoich sportowych możliwości w XXII Międzynarodowym Turnieju Judo - Zakopane 2018. Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się do stolicy Tatr z Szóstką judoków z Mysłowic i oglądał
piękne walki swoich podopiecznych. Owoc ciężkiego trenowania to zastosowanie fantastycznych technik, kolejne doświadczenie i worek medali naszych zawodników.

Złoty medal za I miejsce przywieźli z Zakopanego:
Krystian RAŚ (w kat. U-10)
Natalia RUSIN (w kat. U-10)
Srebro za II miejsce zdobyli:
Filip CYGAN (w kat. U-10)
Iga FROSZTĘGA (w kat. U-12)

Brązowe medale za III miejsce wywalczyli:
Krystian RAŚ (w dodatkowej kat. U-12)
Sandra SZAŁKIEWICZ (w kat. U-14)
O podium „otarły się” (kończąc zawody na IV pozycji):
Halina RYDZIKOWSKA (U-12)
Natalia RUSIN (w dodatkowej kat. U-10)

W dodatkowej kategorii wiekowej (U-12) próbował swoich sił również Filip CYGAN. Mimo ogromnej ambicji i walk prowadzonych na wysokim poziomie, nie zdołał zakwalifikować się do strefy medalowej. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi wyśmienitego występu sportowego i już dzisiaj trzymamy kciuki za naszych Młodzików, którzy w najbliższą sobotę walczą na najważniejszych dla nich w tym roku zawodach – Mistrzostwach Polski Młodzików w Judo.


2018.10.10 Mysłowice

opublikowane: 10 paź 2018, 13:02 przez Bartek D   [ zaktualizowane 20 paź 2018, 13:48 przez UKS Judo Mysłowice ]

VIII MISTRZOSTWA MIASTA MYSŁOWICE 2018

POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA MYSŁOWICE

     Zapraszamy na zawody Judo 

   Termin: 25.11.2018r.  (NIEDZIELA)  

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa

  MOSiR Mysłowice ul. Ks.N.Bończyka 32   

Zawody zostaną rozegrane na 6 matach wg Regulaminu Sportowego Polskiego Związku Judo.


KOMUNIKAT DOSTĘPNY JEST TUTAJ
2018.10.07 Łódź

opublikowane: 10 paź 2018, 12:53 przez Bartek D

V runda International Judo League


Łódź, to po Bytomiu, Sosnowcu i Warszawie kolejne miasto, do którego zawitali w tym roku szkolnym mysłowiccy judocy. Na V rundę International Judo League, na której startowało ponad 400 sportowców, Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się do tego miasta z 11 zawodnikami UKS JUDO Mysłowice. Mimo bardzo wysokiego poziomu i silnej konkurencji, nasi zawodnicy walczyli z pełnym zaangażowaniem. Dzięki solidnemu przygotowaniu i ambicji mysłowiczan nasi zawodnicy wywalczyli
9 medali.

Srebrne medale za II miejsce zdobyli:
Alicja JANECZKO (U-15)
Roksana WITEK (U-11)
Piotr ZDRODOWSKI (U-15)
Brązowe medale za III miejsce przywieźli z Łodzi:
Filip CYGAN (U-11)
Iga FROSZTĘGA (U-13)
Igor KOZIK (U-15)
Halina RYDZIKOWSKA (U-11)
Sandra SZAŁKIEWICZ (U-13)
Patryk ZDRODOWSKI (U-17)

Mimo pięknych walk, dwóm zawodnikom klubu nie udało się zakwalifikować do strefy medalowej. Natalia RUSIN (U-11) ukończyła zawody na 6 miejscu a Krystian RAŚ (U-11) – na 11.
1-10 of 206